Liberecu, žalosna ti majka! (čet 27. 8. 2015, 20h)

Samo i iskljucivo o Hajduku, sve ostalo je zabranjeno!
Barba Luka
Definitivno ozbiljan

Re: Liberecu, žalosna ti majka! (čet 27. 8. 2015, 20h)

Post by Barba Luka » 28.08.2015 0:34

Vespa1950 wrote:Ma netriba brisat ja san uletija u ofsajd :D :D :$ :$
Ovo je kuzmanic. Skuzaj stari pickaraj kolko os i minjaj koga oš
A Kuzmanic je to, staro bracko grintalo.... Pa njega ni Ancelotti u Hajduku ne bi zadovoljia.... :rofl: :rofl: :rofl:
BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...

Vespa1950
Amo reć ozbiljan

Post by Vespa1950 » 28.08.2015 0:35

Bogami ne bi ni mene ako je kontrolirano ka i ovo
Čekali smo kiks da te volimo još jače. Forza Bijeli

Barba Luka
Definitivno ozbiljan

Post by Barba Luka » 28.08.2015 0:38

Vespa1950 wrote:Bogami ne bi ni mene ako je kontrolirano ka i ovo
Ma lako cemo za kontrolirano, nego je ovo totalno izmaklo kontroli veceras.... :tmi:
BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...

sky
Definitivno ozbiljan

Post by sky » 28.08.2015 1:16

Prije dva tri mjeseca napravili smo rekonstrukciju momčadi, trener za pripremu nije imao nego 3 tjedna bez adekvatnog odmora nakon prošle sezone. Postupno smo se kompletirali. Teško je onda očekivati streloviti uzlet, iako se prilika ponudila. Pogotovo u prvom poluvremenu prvog susreta.

Pobijedila je bolja momčad, s više kemije. Ulazi Soungole za njih u drugom poluvremenu i pri prvom prekidu 4-5 igrača Libereca ga dolazi ohrabriti, potapšati po ramenu. S druge strane u prvom poluvremenu, na početku susreta jedan naš igrača mlatara rukama prema drugome jer mu nije dodao na vrijeme...

Zanimljivost koju sam uoči sa tribine. Trener Libereca je komuncirao s momčadi preko poruka na papiru. U 50. je jednu dobio igrač s brojem 17., u 57. je drugu dobio Shala koji je potom u 60. min, kod sljedećeg prekida, otišao uz samu korner zastavicu pa je onda izlazio iz igre skoro dvije minute. To mu je očito trener savjetovao da učini. Isto tako je čim su zabili gol pozvao golmana na konzultacije koji je onda počeo s odugovlačenjem kod ispucavanja.
Bez pinezi i rišpeta rodilo se dite puka, iz jubavi iz dišpeta

drogeraš
Amo reć ozbiljan

Post by drogeraš » 28.08.2015 7:09

Bravo Jarni.
Blago gladnima i žednima pravednosti oni će se nasititi!!!!!!

pratar pavo crmac
Amo reć ozbiljan

Post by pratar pavo crmac » 28.08.2015 8:32

Više od loše igre me ražalostila Burićeva izjava poslije utakmice. Ok, kontaš, loše smo odigrali, ali nadaš se da će Burić viditi neke stvari i popraviti ih iduću utakmicu. I onda pročitaš njegovu izjavu, strašno..."dobro smo otvorili utakmicu"...hmmmm

Markoishvili
Moga bi bit ozbiljan

Post by Markoishvili » 28.08.2015 8:40

Mišljenja sam da smo izgubili prije svega na fizičkom planu, gdje su oni bili jači u većini duela, agresivnije su krenuli od starta i linije su im bile homogenije. Burić kaže na press konferenciji da je "njegova momčad vrlo dobro krenula u utakmicu". Ne znam da li smo gledali istu utakmicu, međutim Česi su meni djelovali u 25 minuta kad da su dvije razine iznad nas. Izašli su visoko i stajali blizu igrača, naši veznjaci nisu mogli spojit tri točna pasa, dok je kod nas bilo nekoliko kardinalnih grešaka, posebice Tudora koji je katastrofalno plivao u prvih 20 minuta.

Burić kaže da je uveo Malokua zbog prekida, jer je jak u igri glavom, te da je zbog istog razloga u igri ostavio Jeffersona. Meni se u tom momentu činilo da bi ulazak Billya imao više smisla, jer bi riješio problem načetog Tudora i dobio još jednog skakača. Ovako smo izlaskom Balića u drugom poluvremenu bili osakaćeni u organizaciji igre, koju je mahom preuzeo Jefferson. Ne sjećam se kad sam posljednji put vidio veznog igrača s ovako lošim pasom, čovjek je imao maltene 80% pogrešnih dodavanja i to je na trenutke bilo tragikomično gledati. Pa onda još kao da je nesvjestan vlastitih ograničenja ide u neke poteze petom, centaršute i tako dalje. Bit će nam on veliki problem protiv većine momčadi u HNL-u koje će se zatvorit i prepustit nam posjed jer smo njegovim prisustvom na terenu lišeni jednog igrača u igri prema naprijed. Meni je jučer Nižić bio odličan, te se moglo u nekoliko navrata dobro vidjeti koliko je on tehnički bolji od Milonija.

Tino Sven standaradno davljenje lopte i milijun dodira, a učinak nula. Mislim da je Maloku svakako zaslužio dosadašnjim učinkom tijekom sezone da počne utakmicu prije njega. Čak je i Roguljić u drugom dijelu ostavio bolji dojam, možda mu je konačno došlo iz guzice u glavu da se nogomet igra u dva pravca. Mi smo dosta utakmica u Europi riješili na individualnu kvalitetu Francka, a on očito nije na stoposto mogućnosti. Čini mi se da je Kiš već bio spreman za ulazak u igru, ali onda se Tudor požalio na ozljedu.

Nije mi se svidio defetistički nastup Burića na press konferenciji, gdje spominje da su Česi zabili iz jedine šanse, što nije istina i odjednom spominje suce, izležavanje Libereca po terenu i tako dalje. Vjerujem i dalje u njega i u ove igrače, sad će imati puno više vremena da rade tijekom tjedna, te je imperativ da se dižemo u nastavku prvenstva kako na fizičkom tako i na planu igre prema naprijed gdje to djeluje na trenutke dosta jalovo i stihijski.

Sve u svemu je Liberec bio bolji i zaslužio prolaz, ali nama nikako da se osmjehne sreća. Oni zabiju iz dva odbijanca, a mi dvaput pogodimo prečku. Valjda će se i nama jednom otvoriti.

zi-zu
Amo reć ozbiljan

Post by zi-zu » 28.08.2015 8:59

me mogu ništa danas da pišem

možda sutra

možda iduću sedmicu
Da je Damjanović brazilac, igrao bi u Realu.
Da je Perišić u Hajduku, igrao bi zadnjeg veznog. Ili beka. Ili oboje.

Zmijuga
Moga bi bit ozbiljan

Post by Zmijuga » 28.08.2015 9:01

O tome koliko smo svi skupa razočarani, bezvoljni i tužni neću trošit riči.
Osjećam se ka hrčak koji se cilo vrime vrti u krug, nikako izać iz toga i krenit ravno...

Utakmicu smo izgubili iz puno razloga. Taktičkih, fizičkih, a meni se čini najviše zbog
psihičkih. Desetak dana prije utakmice se stvara totalna psihoza, mediji tome dobrano
pridonose, no to im je posao. Opcija "izgubit" ovako povijesnu utakmicu nije dolazila u
obzir i momci su toga bili svjesni, da se od njih očekuje napravit mirakul. E, sad ja opet
mislin da je izostala psihička priprema. Opet se pitan di nan je sportski psiholog, koji nan
inače triba, a kamoli pred ovakve utakmice. I koliko je Burić vodija do sada ovako važnih
utakmica ka trener? I njemu je tribala dobra psihološka priprema. Vjerujem da je i to izostalo.

No, kao i puno godina do sad, popili smo opet čašu pelina. Veliku.

I idemo dalje.

HŽV

prdimahovina
Starosjedilac

Post by prdimahovina » 28.08.2015 9:15

Sve ste napisali.
Markošvili je lipo analizira.
Teško je ovo, teško.
Psikički smo pukli ko kokica na terenu, a to je jedino što se nije smilo dogodit.

...

Prije misec dana san napisa kako nećemo imat nikakve fajde od Ohanze i Džefa pa san se skoro ispričava poradi rasizma.
Sinoć mi se potvrdilo da prvi ništa ne more, a drugi ništa ne zna.
Jebite me, ali poluga Juranović-Maglica bi nan više sinoć dala!
"Evo su suci iznervirali i Zorana Mamića!" (M.B. 27.travnja 2013.)

Petar Panj
Relativno ozbiljan

Post by Petar Panj » 28.08.2015 9:39

Ja bi reka da je nada u prolaz bila potpuno lažna, u obje utakmice su nas potpuno prigazili i da je umisto Slovana bio dres nekog razvikanijeg kluba govorili bi o časnom porazu, ovako je općenje sa majkama.
Njiov trener je vidio sve , iziša visoko, a mi bez bekova i Đefon nismo imali nikakvu kontrolu ni šansu pribacit igru.
Do njihovog gola smo bili u totalnoj panici i nismo mogli centra pošteno prić.
Za europsku ligu triba puno više, trenutno nismo dorasli i to je sva istina.
Vjerojatno se moglo probat i s drugačijon impostacijom, ali nekako sam osta dojma da bi slično završilo - jednostavno su u ovom trenutku bolja i kompaktnija ekipa.
Ne sviđa mi se Burićeva izjava, kakvi penali, kurci - palci, izležavanja ... Reci da su ljudi bolji, pohvali momke za trud i ajmo dalje

Viktor Paco
Amo reć ozbiljan

Post by Viktor Paco » 28.08.2015 10:54

Koliko got je činjenica je da mi za gostujuće utakmice čak i imamo kakvu takvu igru, pa ne ispadamo smišni, toliko je činjenica da ove godine domaće utakmice igramo kriminalno loše i bezidejno kao nikad dosad.
Neću računat estonce i osmu momčad slovenske lige, protiv Splita kući je bila najgora utakmica koju sam u životu gledao, ni protiv Belupa nije bilo puno bolje, Stromgodset kući, dok su svi hvalili mudru i zrelu igru, vidilo se iz aviona da je samo supergol iz situacije koja nije šansa njih otvorio, inače bi ostalo 0-0.
Kulminacija svega je ovo sinoć.
Ovo nije bio Hajduk. Hajduk koliko got bio loš prošlih godina, znao je bar jedno poluvrijeme odigrat u visokom ritmu protiv jačih protivnika od ovog. Znao je igrat bar 20 minuta žestokog presinga, znali su naši igrači disat protivniku na leđima. Nemojte mi govorit da nemamo igrače za to, to je do trenera hoće li ih najarcat da nose protivnika u zubima ili neće. Burić je premlak, on im govori, lipi moji momci, pametni moji momci, umisto da im kao Glavonja iz Žminja govori jebem vam mater, igrajte pičke, imajte muda, raznesite ih.
A ne, on strahuje od njihove kontre, a njihovih 6 igrača igraju ping pong u našem šesnaestercu kod gola.
Strategija totalno promašena, Čeh je nadmudrio Burića debelo
Vrhunac njegovog rizika bio je prelazak iz 4-3-2-1 u za njega ofenzivnih 4-2-3-1.
Da se razumimo, nisam za nikakvu smjenu trenera, svakako je tu bilo i objektivnih okolnosti, malo vremena za prave pripreme, vidit ćemo nakon zimskih priprema kakvi ćemo biti na proljeće, ali moramo što prije pronaći formulu za igru na Poljudu. Nikako ne preslikavati igru sa gostovanja.

tral
Definitivno ozbiljan

Post by tral » 28.08.2015 11:01

Viktor Paco wrote:Ovo nije bio Hajduk.
Čeka san kad će se prvi vilozov javit :lol:
It struck me some years ago that when a manager leaves, that’s when the club reacts and starts looking for a new one. I think we should be as diligent with that, because of the turnover of managers these days.

Viktor Paco
Amo reć ozbiljan

Post by Viktor Paco » 28.08.2015 11:07

Sta ako kazem da ovo jucer ne valja i da opcenito igramo kuci lose odma sam filozof?

tral
Definitivno ozbiljan

Post by tral » 28.08.2015 11:24

Naravno da ne. Filozof si jer si počeo s foskulama "ovo nije Hajduk", "utakmica protiv Splita je najgora koju sam gleda" i slično.
It struck me some years ago that when a manager leaves, that’s when the club reacts and starts looking for a new one. I think we should be as diligent with that, because of the turnover of managers these days.

Viktor Paco
Amo reć ozbiljan

Post by Viktor Paco » 28.08.2015 11:31

Sta jos tribam birat rijeci dok s tobom pricam?
Kad kazem ono sinoc nije bio Hajduk, mislim na to da nikad nisam vidio neagresivniji Hajduk u domacoj utakmici.
A ajde mi nadi jednu kuci utakmicu u zadnjih 5 godina na kojoj nismo stvorili sansu kao protiv Splita?
Ne vidim u cemu pretjerujem.

sky
Definitivno ozbiljan

Post by sky » 28.08.2015 11:41

Meni je npr. više na vrh glave Hajduka koji temelji svoju igru na neorganiziranom presingu jer imamo frenetičnu pobliku za to, a što nemamo ekipu koja iz objektivnih okolnosti nije u stanju to napraviti i što nismo jučer u početnoj postavi imali profil igrača koji i taj neorganizirani presing mogu odigrati je druga stvar. Dosta mi je floskula usrat će se kad vide 35k navijača i slične fore. Skoro svake godine tako nešto doživljavamo. Pratio sam izjave češkog trenera proteklih 10-ak dana. On je jedva čekao doživjeti ovaj ambijent, ne iz straha nego zbog uživanja u njemu i taj stav je prenio na svoje momke.

Viktor Paco
Amo reć ozbiljan

Post by Viktor Paco » 28.08.2015 12:07

A meni je na vrh glave vise price kako mi nemamo igrace za presing. Pa o cemu pricamo??
To je isprazna teorija, da nasi igraci to ne znaju igrat.
To triba vjezbat, ko govori o neorganiziranom presingu??
Presing se organizira i uvjezbava, i to svaka, pa i prosjecna ekipa koja zavrsi 12 u Ceskom prvenstvu ima.
Zasto mi to nemamo??
Zasto su oni imali 5 zutih kartona a mi nula??
Jeli to imamo takav tip igraca koji nisu bas sposobni za pravljenje zutih kartona??
Dosta vam je Hajduka koji juri po terenu??
Onda uzivajte u čekama i taktickim nadjebavanjima.
Ja sam jucer sa stadiona izasao kao da mi se neko popisao po licu.

sky
Definitivno ozbiljan

Post by sky » 28.08.2015 12:25

Viktor Paco wrote:A meni je na vrh glave vise price kako mi nemamo igrace za presing. Pa o cemu pricamo??
Nemamo ili misliš da u sadašnjem stanju ekipa sa Ohandzom, Balićem, Caktašem i Sušićem može odigrati smisleni presing? Neki od njih nikad ni neće moći tako nešto odigrati, neki će moći kad budu spremni, a neki možda kad stasaju.
Viktor Paco wrote:To triba vjezbat, ko govori o neorganiziranom presingu??
Presing se organizira i uvjezbava, i to svaka, pa i prosjecna ekipa koja zavrsi 12 u Ceskom prvenstvu ima.
Zasto mi to nemamo??
Tako je. Osim što moraš imati motoričke igrače koji mogu presing odigrati istog treba i uvježbati. Kad ga je Burić mogao uvježbati? Dva tjedna nakon kraja sezone počeli smo trotjedne pripreme na kojima nije bilo 5 igrača koji su jučer nastupili u početnih 11. Od tada ubitačan ritam gdje su utakmice u prosjeku svaka 4 dana. I onda ni nakon 10 zajedničkih taktičkih treninga s kompletnom ekipom očekivati uigrani presnig?

I Česi su imali rekonstrukciju momčadi. Ali koliko je igrača iz jučerašnje utakmice češki trener imao prvog dana priprema? Koliko su duži odmor između sezona imali, koliko su više zajedničkih treninga mogli odraditi jer su se u kvalifikacije uključili tek u 3. pretkolu?
Viktor Paco wrote:Dosta vam je Hajduka koji juri po terenu??
Ne nego mi je dosta presinga radi presinga. Želim gledati igrače koji uigrani presing mogu odraditi. Da to bude smisleno kao plod roda i selekcije, a ne na vrat na nos.

meechimindoh
Relativno ozbiljan

Post by meechimindoh » 28.08.2015 13:35

ovi su bolji i točka. Brži, jači, konkretniji, usmjereniji, organiziraniji, uigraniji, lukaviji, srčaniji (na pravi način) i pametniji.
i momčad i trener.
Sve je već napisano.
Ja ću reć samo da mislim da je Balić bija predviđen za zamjenu oko 60-te jer je igra cilu protiv Osijeka, a dosad ga je uvik dozira.
Naša igra prema naprid je u noge umisto u prostor. Ako se iko nudi i otvara, onda je to uvik samo jedan. Nema uigranih kretanja više igrača za otvaranje prostora, nema snage na balunu.
Od igrača palac gore samo Vlašiću. Odigra je pravu utakmicu.
Kalinić i obrana još mogu proć, ostali prema naprid ajme majko.

Zalažem se za prodaju Sušića jer njegov livadarski način moramo utopit šta prije. Krovinovića uzet za dio tih para.
e moj Franci, osovio si se na krivi par nogu.

Post Reply