Slovan Liberec - Hajduk, četvrtak, 20.8.2015. u 19:00

Samo i iskljucivo o Hajduku, sve ostalo je zabranjeno!
Barba Luka
Definitivno ozbiljan

Re: Slovan Liberec - Hajduk, četvrtak, 20.8.2015. u 19:00

Post by Barba Luka » 20.08.2015 22:43

skocko wrote:Barba, bi li te zadovoljili sljedeći odgovori:
Barba Luka wrote:1. Zašto su naši stoperi često pod pritiskom protivničkih ofanzivaca, a zašto protivnički stoperi skoro nikad nisu pod pritiskom? Zašto naša obrana počinje tek na centru ka u osamdesetim godinama?
Zato sto je takav bio game plan. Ako sam dobro primijetio Kalinic je 90 posto lopti izbio i zapravo prepustio njima da grade napad. Rijetko kad je Hajduk iz zacetka gradio napad od stopera. Nije prvi put da je Hajduk koristio reaktivan pristup, a da nije bilo onog odbijanca sad bi svi bili zadovoljni i govorili kako Liberec ne bi dao gol da se igralo jos 90 minuta.
Barba Luka wrote:2. Zašto Liberec ima uigrane standarde, a mi nemamo (korneri, slobodni udarci itd.)?
Sto znaci uigrane?! Vjerojatno bi ti rekao da ima i Hajduk samo da to tvoje oko nije zapazilo. To sto Liberec ima, nema vecina ekipa. Trojica igraca u autu igraju picigin pa se jedan sjeti izvesti aut.
Barba Luka wrote:3. Zašto, ako već igramo bunkeraški, nemamo nikakvu transformaciju igre nakon osvojenog baluna? Zašto nam se ključni igrači u utakmici generacije vuku u kontru ka isciđeni limuni?
Tu vec vidim problem koji je mozebitno takticke naravi. Imas Ohanzu i Vlasica, dakle centar i lijevo krilo. Balic je brz ko Kranjcar i njegov forte je pojavljivanje iz drugog plana. Desno je Susic koji nije nista brzi. Buduci da imas defanzivan pristup utakmici to znaci da su ti po defaultu i Basic i Susic i Caktas daleko od gola suparnika. Dakle, problem transformacije mozebitno nije toliko u brzini koliko u faktorim koji je ogrnicavaju.

Djelomično bi me zadovoljili takvi odgovori, iman par zamjerki još:

1. Mi ne igramo tako samo u ovoj utakmici, nažalost ni pod Burićem opet nema ni P od toliko priželjkivanog Pressinga, kojeg danas igraju sve iole ozbiljne i ambiciozne momčadi u Europi. Kad gledam Bundesligu, svaki, ali baš svaki trener naglašava da se triba protivnički napad U RANOJ FAZI NAPAST, a ne čekat da dođu do centra i poslože linije.

2. Je, slažem se da je Liberec stvarno zajeban u tom segmentu, nemaju to ni neki jači klubovi.

3. Mislim da je ipak umor odradija svoje, pa sitimo se Caktaševog sprinta u kontru prije koji tjedan na Poljudu, kad je onu lipu akciju s Kišem ima. Danas taj Caktaš nije ima ni pola one svježine, a isto tako ni Vlašić. Dakle loše tempirano, jer ove dvi utakmice sa Slovanom su nam bile prioritet, a ne Rijeka na Kantridi ili Slaven na Poljudu. Mi smo danas prvo poluvrime odigrali ozbiljno, s jakim intenzitetom i jednostavno smo izdušili u drugome, a to se u jednoj utakmici ovakve važnosti ne smi dogodit. A ako se i dogodi, postoje tri izmjene na klupi zar ne? (A Burić je samo jedanput minja, u strahu čekajući kraj i čuvajući 0:0 ka oči u glavi)...
BEZ PINEZI I RIŠPETA RODILO SE DITE PUKA,IZ JUBAVI IZ DIŠPETA...

skocko
Amo reć ozbiljan

Post by skocko » 20.08.2015 22:55

Barba Luka wrote:Djelomično bi me zadovoljili takvi odgovori, iman par zamjerki još:

1. Mi ne igramo tako samo u ovoj utakmici, nažalost ni pod Burićem opet nema ni P od toliko priželjkivanog Pressinga, kojeg danas igraju sve iole ozbiljne i ambiciozne momčadi u Europi. Kad gledam Bundesligu, svaki, ali baš svaki trener naglašava da se triba protivnički napad U RANOJ FAZI NAPAST, a ne čekat da dođu do centra i poslože linije.

2. Je, slažem se da je Liberec stvarno zajeban u tom segmentu, nemaju to ni neki jači klubovi.

3. Mislim da je ipak umor odradija svoje, pa sitimo se Caktaševog sprinta u kontru prije koji tjedan na Poljudu, kad je onu lipu akciju s Kišem ima. Danas taj Caktaš nije ima ni pola one svježine, a isto tako ni Vlašić. Dakle loše tempirano, jer ove dvi utakmice sa Slovanom su nam bile prioritet, a ne Rijeka na Kantridi ili Slaven na Poljudu. Mi smo danas prvo poluvrime odigrali ozbiljno, s jakim intenzitetom i jednostavno smo izdušili u drugome, a to se u jednoj utakmici ovakve važnosti ne smi dogodit. A ako se i dogodi, postoje tri izmjene na klupi zar ne? (A Burić je samo jedanput minja, u strahu čekajući kraj i čuvajući 0:0 ka oči u glavi)...
U Njemackoj je vec neko vrijeme u modi gegen-presing umjesto klasicnog presinga. Ako si upooznat s pojmom super, ako nisi mogu poslati na PM par hintova. Mislim da bi Hajduk jos gore nastradao da igra presing protiv boljih ekipa. Posebno ako kao tocnu uzmemou obzir tvoju pretpostavku da su igraci iscijedjeni.

U N C
Definitivno ozbiljan

Post by U N C » 20.08.2015 23:05

Da je moć utakmicu promatrat naopako od 90.minute prema 1. još bi nekako i moglo proć,al ovako mi je stvarno gorak okus osta...u 50.smo odlučili zatvorit utakmicu i privest kraju sa 0:0 i dobro je reka Albi,tada se nemaš pravo pozivat na sreću...dok smo imali nekakvih ambicija za ić prema naprid bili smo dosta opasni i da smo malo bolji zadnji pas uspijeveli odigrat virujem da bi uvalili barem gol...a ako smo već ovako odlučili kukavički čuvat nulu,onda mi nikako nije jasno zašto nismo iskoristili ostale dvi zamjene koje smo imali...istina između Maglice,Bolikurčine i Bencuna neznam koga bi prije odjeba,al Kiš je moga bez problema 10-15 min. zaminit ili Zolju ili Vlašića koji je bija totalno izgubljen danas.

Volija bi da neko stavi snimku gola iz bočne pozicije jer mi je njihov šugavi gol jako mirisa na offside...bit će ovo puno jebade na Poljudu...koji lako može ostat i (polu)prazan radi onih nekoliko maloumnih kretena..

Barba Luka
Definitivno ozbiljan

Post by Barba Luka » 20.08.2015 23:06

skocko wrote:
Barba Luka wrote:Djelomično bi me zadovoljili takvi odgovori, iman par zamjerki još:

U Njemackoj je vec neko vrijeme u modi gegen-presing umjesto klasicnog presinga. Ako si upooznat s pojmom super, ako nisi mogu poslati na PM par hintova. Mislim da bi Hajduk jos gore nastradao da igra presing protiv boljih ekipa. Posebno ako kao tocnu uzmemou obzir tvoju pretpostavku da su igraci iscijedjeni.
Ma naravno da sam mislija i na gegen-pressing, klasicni pressing se ne moze igrat cilu utakmicu, iako bi ga se u pojedinim fazama utakmice tribalo koristit ka faktor iznenadjenja za protivnika.... No nazalost ja od Hajduka nisam vidija niti klasicni pressing, niti gegen-pressing. Moguce da je razlog opet ta iscjeđenost, ali jebemu led kako je moguće da smo iscjeđeni odma na početku sezone? Imamo sad tog Tomljanovića i tu cilu kondicijsku ekipu, pa valjda bismo morali moć tempirat da nam ključni igrači u ključnim utakmicama budu do kraja spremni? :tmi:

zi-zu
Amo reć ozbiljan

Post by zi-zu » 20.08.2015 23:16

ne znam što da kažem

da smo održali nulu do kraja, rekli bismo da smo pravi evropski tim zna da igra na rezultat

ovako je zaista gorak okus u ustima, pa i filing da se česi zasluženo dobili i da je dobio nogomet, jer su htjeli da igraju nogomet
za razliku do nas u drugom poluvremenu

razlog ne znam, ali čim smo se povukli, sve je otišlo kvragu

meni sušić danas opet odličan

da su i ostali vezni igrači bili na njegovoj razini, mi bismo danas bili pobjednici
ne znam ni zašto mu se zamjera igra u odbrani

nije ništa lošiji u tome od caktaša ili balića, baš nasuprot
a da roguljića ne spominjem

pa i vlašić koji ima strašnu duel igru često zna da se zaboravi i onda odbrana ispašta

znači, ako ćemo da tražimo odbrambene mane veznom redu, meni tu sušić nije prvi pedro
a, definitivno je najopasniji vezni prema napred

i na kraju...hoće li netko tko je tvrdio da nije penal protiv lokomotive, reći zbog čega je faul billya nakon kojeg smo primili gol (a,on karton)?
billy starta na loptu i u nastavku kupi čeha
identična situacija kao od tudora, pa mi zanimljivo što to nitko da spomene

jedina je razlika što je tudor loptu makao 50 cm, a ovaj 5 cm, ali nema razlike u samom startu
oba starta na loptu i nastavku se istom nogom kupi igrač, pa ako može analiza nekog sudačkog eksperta

hvala
Da je Damjanović brazilac, igrao bi u Realu.
Da je Perišić u Hajduku, igrao bi zadnjeg veznog. Ili beka. Ili oboje.

Barba Luka
Definitivno ozbiljan

Post by Barba Luka » 20.08.2015 23:22

Evo Burić na pressici prvo kaže da su se "momci držali dogovora cilu utakmicu", a onda na pitanje novinara odgovori kako "on nije da naredbu da zaigramo bunker u drugome dilu".... :headbang: :headbang: :headbang:

KOMARČA
Definitivno ozbiljan

Post by KOMARČA » 20.08.2015 23:58

Trener se odlucija za bunker i to teski jer je izanalizira ?? da se ne mozemo malo otvorenije nadigravat sa ovim za nas maratoncima koji nemaju kvalitet osim te trke i nekakvog duela nista posebno ! sve kako je rekao Spanjic
A onda igramo zonu di nam obrana krece iz 8 metara i di nam je napadac 10 metara u nasoj polovici, desno krilo nemamo , livo isto jer vlasic nije ima dan, balic i mijo nemaju duel , a susic ima 55 minuta zraka, za izmjene nemamo inspiracije nesto presložit....svoje sanse nismo iskoristili i na kraju je presudila sreca !?
Sigurno da ce na Poljudu biti druga pisma ali bilo bi dobro malo dignit trku i ritam igre
Sreća je uvijek pratila hrabre, a danas i hrabri moraju trčati preko 11 km da bi opstali..

Cape
Amo reć ozbiljan

Post by Cape » 21.08.2015 0:16

Ha da je to bar tako jednostavno, reces igracima da dignu ritam igre i rjesio si problem?!?

Zanemarujete cinjenicu da je prvo poluvrime bilo u jako visokom ritmu(ali stvarno visokom, na puno vecoj razini nego sta smo navikli), protiv fizicki nadmocnijeg, spremnijeg i agresivnog protivnika(sve tri komponente su jako vazne). Nismo se mi slucajno povukli niti su nasi igraci slucajno "izdusili". Dok smo imali svjezinu i snagu parirali smo, cak i dosta dobro. Kako je vrime prolazilo tako smo kopnili(prvi put ove sezone, mislite da je to slucajno?). Garantiran da bi sa nasin "otvaranjen" popusili bar jos 2-3 komada, jednostavno jos uvik nemamo taj kapacitet.

Brine me sto usprkos poboljsanoj fizickoj spremi mi i dalje nismo trkacki ravnopravni niti (donjem)srednjem domu europskog nogometa. Ljudi su nas pojeli u duelu i u presingu na nasu zadnju liniju.

To ne znaci da se s njima ne moze igrat, koliko dominiraju fizicki toliko su tehnicki limitirani, na Buricu je da nadje model po kojem in mozemo uvalit gol na Poljudu...A onda cemo gledat malo drugaciju utakmicu od danasnje ;)

Plusevi Kali, Milovicu, Bilyu i Susicu, Milic i Juranovic prolazni, ostali slabo.
"Da se ovdje radi samo o nogometu, ne bi se ni javio. Javljam se jer znam - ako padne lopovluk, nerad i nemar u Hajduku, na jednom čvoru kao što je taj - onda pada u državi." Pavao Grubišić Čabo

katalan
Starosjedilac

Post by katalan » 21.08.2015 7:53

kako gledati na utakmicu di su nam najbolji bili do sad tragikomični Kalinić i 2 stopera, ja bih podcrtao Milovića, osim onog skoro autogola, pa skoro bez greške. Bili isto jako dobar.
s druge strane Balić i Vlašić nevidljivi, potpuno van susreta, posebno Balić koji u jednoj situaciji stoji na msitu na 18-19 metara od našeg gola i gleda dok protivnik slaže šansu.
nije mi jasno kako se došlo od Roguljića pretplaćenog na prvih 11, do toga da ne računaš na njega kao zamjenu, makar sa psihloškim efektom

u trenucima kad te protivnik stiska, kad ti fali snage , ne napravit nego 1 zamjenu( i nju kasno po meni) ....hmm
Lopta je okrugla, danas svi igraju nogomet. Čvrsto smo ušli u utakmicu,ali lopta naprosto nije htjela u gol.

mentalist
Definitivno ozbiljan

Post by mentalist » 21.08.2015 8:28

Tesko je ista komentirati, ali mi u gostima ne licimo na neku momcad. Umor, ovo ono, sve moze stajat, ali protiv prosjecnih ekipa mi se ponasamo ko da igramo protiv Real Madrida. 7 igraca zabodeno na 20 metara, 3 koja izlaze na igrace i onda blok s toliko igraca, koji pusta dosta nezgodne situacije.
Nekakvu kvalitetu uvijek imamo da zaprijetimo, ali meni se ta nasa igra u gostima nikako ne sviđa.

Protiv osrednjeg protivnika, bez podcijenjivanja, nasi igraci nemaju snage za duel, nemaju snage za pretrcat, stalno stisnu kocnicu izuzev rekao bi Susica koji je jedini licio na igraca, ovi svi ostali ka da su se usrali, ili nemaju snage.

Susic je s jedne strane bio dobar, a s druge strane opet los u defanzivi jer jako lose radi defanzivne zadatke kao i vecina nasih ofenzivaca, pa onda najveci teret padne na ledja 5 obranbenih igraca.

Nas stil igre, olaksa protivniku da slaze napade, da bude agresivniji, a s druge strane, kada ih navucemo, onda idemo u kontre i nikako da dodamo zavrsni pas, ili primimo dodavanje

Mislim da tu ima dosta rada, i jedno je huk sa tribina i ludilo a drugo je konkurentna momcad za bas ovakve utakmice, ili onu prije par dana s Rijekom.

Neki moj dojam je da smo imali na dlanu i Rijeku, i ove da zabijemo gol(ove). Bilo je nekih prilika, ali nisam vidio neku suvislu igru sa nase strane, osim mozda par momenata

zi-zu
Amo reć ozbiljan

Post by zi-zu » 21.08.2015 8:45

slažem se sa potpuno sa tim

prvo poluvrijeme dok smo igrali ofanzivno, nismo ništa lošiji od njih bili

drugo poluvreme, kao da igramo sa realom

mi u bunkeru, a oni pritišću

kako da se to sada objasni?

dali je to zbog snage ili kalkulisanja, ne znam

ali, nebo i zemlja, ta dva poluvremena

debakl
Moga bi bit ozbiljan

Post by debakl » 21.08.2015 8:56

Sve stoji šta ste rekli, al moj je dojam da nas je vlašić sinoć propustija uvest u skupine el..ona (po meni) čista šansa iz 8 min., krivo dodavanje u potencijalno 100% šansi za ohandzu ili već koga i nekoliko puta dobra prilika u drugom dijelu da il opasno priprijeti ili uposli nekoga a na kraju ništa..u svakom slučaju bit će jako teško na poljudu, ovaj rezultat je toliko neugodan a opet otvoren da ti daje mogućnost da realno prođeš dalje..slovaci nas virujen nisu ničin iznenadili, al ka šta je netko već spomenija toliko su fizički dominantniji od našh da to već polako frustrira (al to je stvar koja se ponavlja već godinama protiv ozbiljnijeg protivnika u europi)

mentalist
Definitivno ozbiljan

Post by mentalist » 21.08.2015 9:03

To je istina sto kazes, ali opet ne bi ja krivio djecu od 17 godina jer nisu nesto napravili. Ja se s jedne strane cijenim Burica jer u ovakvoj utakmici daje njima priliku i forsira ih iako mozda nisu za takve utakmice. Jer opet pokazuje ono sta je lijepo rekao u intervju. Ne zivi se od jednog voleja, vec se zivi od povratne trke, duela, razmisljanja u igri.
Oba su odigrala losu partiju, ali i to je jedna vrsta iskustva.
Odlican si, ali pogledaj koliko moras biti bolji, brzi da bi igrao u jednoj osrednjoj europskoj ligi, a ocekujes da budes u ligama koje su top.

Trener vodi i sve,i poznaje najbolju momcad, ali mene samo to smeta kada gledam sta sam pod dojmom da smo uvijek 10 metara nepotrebno uvuceni

albi
Starosjedilac

Post by albi » 21.08.2015 10:36

ne znam jel samo moje amaterske oci vidjelo ga da kad smo napadali u to malo vrijeme, svaki nas napad je bio pola gola i cudim zasto to nije vidija buric?

Tuzan i razocaran ali ove moramo prodjit i to nevidjenim presingom....nego se drogiraju svi, boli me kurac, hocu da idem u grupama obavezno, imamo strasnu sansu.

KOMARČA
Definitivno ozbiljan

Post by KOMARČA » 21.08.2015 12:31

debakl wrote:al ka šta je netko već spomenija toliko su fizički dominantniji od našh da to već polako frustrira (al to je stvar koja se ponavlja već godinama protiv ozbiljnijeg protivnika u europi)
i tako godinama kad dođe stani pani mi izdušimo ka balun za ukrašavanje dječjeg rođendana
Sreća je uvijek pratila hrabre, a danas i hrabri moraju trčati preko 11 km da bi opstali..

zi-zu
Amo reć ozbiljan

Post by zi-zu » 21.08.2015 15:07

reci ti meni jeli bio faull billya iz kojeg smo dobili gol?

MODD
Definitivno ozbiljan

Post by MODD » 21.08.2015 15:24

Burić je zajeba šta je drža Ohandzu cilu utakmicu i šta je napravia jednu zamjenu. Ohandza nije moga 90 minuta i to se jasno vidilo zadnjih 20ak barem minuta utakmice kad jednostavno nije moga kvalitetno pridonit toliko. Možda, možda bi bilo drukčije da je Kiš uša za njega...

Viktor Paco
Amo reć ozbiljan

Post by Viktor Paco » 21.08.2015 17:56

Dobro je neko napisao, draze mi je i da smo izgubili nego da je ostalo 0-0.
Doduse bolje bi bilo 2-1 ili 3-2 nego 1-0.
Uglavnom rezultat je takav da u uzvratu nema Buricevih takticko-bunkeraskih opcija, ili jesi ili nisi, ili si pukovnik ili pokojnik Damire. Utakmica nakon koje moze dobiti mega podrsku ili utakmica nakon koje ce se viditi da on nije taj.
Pa jesu li im stoperi slaba karika?
Udri presing na zadnju liniju skupa sa publikom u prvih pola sata, daj 3 gola(ovi su ih spremni popiti ako budemo dovoljno odlucni).
Odmori svih 14 igraca protiv osijeka koji misle igrat u cetvrtak ( dobro,osim stopera i Kale),i prestani govorit da ne mozemo trcat ako ne koristis sve 3 izmjene. Da su koristene izmjene to bih i prihvatio kao argument, ovako ne.
Ovi su apsolutno zreli za to da ih nabijemo, ali nabit ih moramo visokim presingom i ludilom, a ne smirenim cekanjem kao protiv Stromgodseta kuci kada molis Boga da ih neko eurogolom otvori.

zeronja
Definitivno ozbiljan

Post by zeronja » 21.08.2015 18:06

MODD wrote:Burić je zajeba šta je drža Ohandzu cilu utakmicu i šta je napravia jednu zamjenu. Ohandza nije moga 90 minuta i to se jasno vidilo zadnjih 20ak barem minuta utakmice kad jednostavno nije moga kvalitetno pridonit toliko. Možda, možda bi bilo drukčije da je Kiš uša za njega...
u ovoj utakmici je bilo mista za Maglicu, na obe strane :devil:

Burić je već nekoliko puta pokaza da će bit oprezan i neće se tek tako zalićat za rezultaton i niti u uzvratu ne očekujen ludovanje po terenu čak i ako povedemo, iako pokazali smo da nan igra traje puno kraće nego utakmica pa bi tribalo riješit dok igramo...

Post Reply