Strømsgodset (i Ovde i Tamo)

Samo i iskljucivo o Hajduku, sve ostalo je zabranjeno!
tral
Definitivno ozbiljan

Re: Strømsgodset (i Ovde i Tamo)

Post by tral » 31.07.2015 17:30

Koliko je na ovoj utakmici bilo uspješnih dijagonala mladog Balića?
tral wrote:Sudac odličan, iako je ima poneku greškicu, za razliku od onog njemačkog zločinca.
http://gfycat.com/RadiantBruisedGavial

Povlačim opservaciju, oštećeni smo za čisti crveni, opet.
It struck me some years ago that when a manager leaves, that’s when the club reacts and starts looking for a new one. I think we should be as diligent with that, because of the turnover of managers these days.

zelva
Fanatik

Post by zelva » 31.07.2015 20:27

tral wrote:Koliko je na ovoj utakmici bilo uspješnih dijagonala mladog Balića?
jedna. šta je beskonačno više od svih ostalih zajedno.
Winning is not a sometime thing; it's an all the time thing. You don't win once in a while; you don't do things right once in a while; you do them right all the time. Winning is a habit. Unfortunately, so is losing.
Vince Lombardi

Emeritus
Definitivno ozbiljan

Post by Emeritus » 31.07.2015 20:45

zelva wrote:
tral wrote:Koliko je na ovoj utakmici bilo uspješnih dijagonala mladog Balića?
jedna. šta je beskonačno više od svih ostalih zajedno.
A TSS za Vlašića kod drugog gola?

Guštajmo dok možemo, gledat ove mladiće. I nadajmo se da će pod Burićem napredovat dovoljno da im roditelji odluče ostat još godinu dana.
Last edited by Emeritus on 31.07.2015 20:53, edited 1 time in total.

Emeritus
Definitivno ozbiljan

Post by Emeritus » 31.07.2015 20:53

Ovi norvežani im slove ka mlada momčad. Oni broj 19 koji je velika nada ima 22 godine? Još jedan mladac ima 23, a najmlađi in ima 19 godina. Navodno jučer prosjek 27 godina?

Mi imamo 6 novih igrača u prvih 11, s klupe još ulaze Maloku i Kiš. Imamo praktički novu momčad, novog trenera, pripreme od tri sedmice i onda non-stop utakmice svako tri dana.
Ja sam jako zadovoljan kako to sve skupa izgleda. I još jedan Kale, od kojeg se očekivalo da bude stup momčadi, igra u jako lošoj formi.

Viktor Paco
Amo reć ozbiljan

Post by Viktor Paco » 01.08.2015 9:17

Balićeva najveća vrlina je to što ima najbolji udarac od svih naših igrača. Ajde Caki se specijalizirao za slobodnjake, ali u igri nisam vidio da koristi šuteve sa 20-25m
Npr u Balićevim udarcima se vidi da on cilja, gađa, pa i ono šta promaši vidi se da je gađao nekakav kut, i da je otišlo skroz blizu.
Npr, TSS, iako se nadava lipi golova, ne cilja puno, on je opali, pa zna otić i 10 metara od gola, a zna i uć.
Kod Balića nisam vidio nikad neki takav udarac koji bi otišao u korner zastavicu, sve je to blizu, svaki njegov udarac je opasan po gol
E sad, ja nemam ništa protiv Balića na zadnjem veznom ako će on tokom utakmice ući 3 puta u priliku da opali udarac u zoni 20-25 m od gola (Jer iz ovakva 3 udarca on je u stanju dati jedan gol po utakmici), ali ako će ga striktno zavezat da ne ide naprid nego da ima neke taktičke obaveze koje traži mjesto zadnjeg veznog (a vidio sam i takvih utakmica ove sezone), onda imam problem sa teorijom Balića na zadnjem veznom,jer on osim tog pregleda igre nema u ovom trenutku (što ne znači da neće imat za koju godinu) razvijene defanzivne karakteristike potrebne da se to odigra kao šta je duel igra.
I onda se dogodi da mu se nakon nekakve greške jave debili sa istoka, koji ne kuže ništa, ali su u stanju uništit igrača ako 2 utakmice zaredom nije na razini.

19th50
Amo reć ozbiljan

Post by 19th50 » 01.08.2015 11:16

Emeritus wrote:Ovi norvežani im slove ka mlada momčad. Oni broj 19 koji je velika nada ima 22 godine? Još jedan mladac ima 23, a najmlađi in ima 19 godina. Navodno jučer prosjek 27 godina?

Mi imamo 6 novih igrača u prvih 11, s klupe još ulaze Maloku i Kiš. Imamo praktički novu momčad, novog trenera, pripreme od tri sedmice i onda non-stop utakmice svako tri dana.
Ja sam jako zadovoljan kako to sve skupa izgleda. I još jedan Kale, od kojeg se očekivalo da bude stup momčadi, igra u jako lošoj formi.
Pa i Koprani su stalno ponavljali kako imaju mladu momčad.
Jbg, u svitu nogometa igrači od 22 su mladi igrači i ako takvih par imaš u momčadi to je mlada momčad.
Kod nas je tako kako je zbog financijske situacije, što mlađi to privlačniji....ali i zbog toga jer su upravo ti najmlađi bolji od većine starijih.

Ja san na forum.hr napisa i to da imamo 5-6 igrača u prvom sastavu koji su de facto do jučer igrali druge i treće lige.
Pejić, Jeff, Ohandza, Tudor, Roguljić.
I s tin ne umanjujen njihove vrijednosti, jer ima njih koji su itekako dobri, ali oću reć da se nije lako priviknut ni na taj prelaz iz druge, treće lige u prvu. Pogotovo kad imaš u istom trenu na terenu 4 takva igrača (Tudora u ovom slučaju neću računat jer je on nešto duže u prvoj momčadi.)
A tu su i Balić i Vlašić. Balić se čini mi se još prilagođava, Vlašić je taj prijelaz lakše i brže "prebolija".

19th50
Amo reć ozbiljan

Post by 19th50 » 01.08.2015 11:28

Viktor Paco wrote:Balićeva najveća vrlina je to što ima najbolji udarac od svih naših igrača. Ajde Caki se specijalizirao za slobodnjake, ali u igri nisam vidio da koristi šuteve sa 20-25m
Npr u Balićevim udarcima se vidi da on cilja, gađa, pa i ono šta promaši vidi se da je gađao nekakav kut, i da je otišlo skroz blizu.
Npr, TSS, iako se nadava lipi golova, ne cilja puno, on je opali, pa zna otić i 10 metara od gola, a zna i uć.
Kod Balića nisam vidio nikad neki takav udarac koji bi otišao u korner zastavicu, sve je to blizu, svaki njegov udarac je opasan po gol
E sad, ja nemam ništa protiv Balića na zadnjem veznom ako će on tokom utakmice ući 3 puta u priliku da opali udarac u zoni 20-25 m od gola (Jer iz ovakva 3 udarca on je u stanju dati jedan gol po utakmici), ali ako će ga striktno zavezat da ne ide naprid nego da ima neke taktičke obaveze koje traži mjesto zadnjeg veznog (a vidio sam i takvih utakmica ove sezone), onda imam problem sa teorijom Balića na zadnjem veznom,jer on osim tog pregleda igre nema u ovom trenutku (što ne znači da neće imat za koju godinu) razvijene defanzivne karakteristike potrebne da se to odigra kao šta je duel igra.
I onda se dogodi da mu se nakon nekakve greške jave debili sa istoka, koji ne kuže ništa, ali su u stanju uništit igrača ako 2 utakmice zaredom nije na razini.
Ma previše vi taj pojam zadnjeg veznog uzimate doslovno.
Zadnji vezni može bit igrač sa najviše slobode u igri, ako mu daš takvu ulogu dok npr. u isto vrime možeš krilnom igraču maksimalno smanjit slobodu kretanja, slobodu preuzimanja rizika u igri, obvezat ga u igri tako da prema naprid ne radi ništa ili u najboljem slučaju jako malo i moraš imat izražene defenzivne karakteristike za tu poziciju.
Svaka pozicija traži obveznu igru jednako.
Zadnji vezni je samo jedna kotačić u svemu. I krilo mora imat defenzivne karakteristike i neke navike, jer nema tog zadnjeg veznog koji će pohvatat ako i krila i napadači i bekovi i stoperi nisu na razini.
Ako si zadnji vezni u 4-2-3-1 a uza sebe imaš destruktivca ne znači da moraš imat razvijene ne znam kakve defanzivne karakteristike (naravno ako ti je uloga takva).
Na kraju krajeva mi igramo 4-1-4-1 već nekoliko utakmica za redon i čini mi se da ćemo to i nastavit.

zi-zu
Amo reć ozbiljan

Post by zi-zu » 01.08.2015 11:42

Viktor Paco wrote:Nakon dugo dugo vremena opet imamo 2 odlicna napadaca.
ne znam o kome govoriš
samo ja frane novi
magladona i kiš su već dugo u klubu :$
Da je Damjanović brazilac, igrao bi u Realu.
Da je Perišić u Hajduku, igrao bi zadnjeg veznog. Ili beka. Ili oboje.

skocko
Amo reć ozbiljan

Post by skocko » 01.08.2015 12:35

Ne bi se do kraja slozio da Hajduk igra 4-1-4-1. Istina je da to u nekim situacijama izgleda tako, ali bolje je ne otkrivati pojedinosti jer neprijatelj nikad ne spava ;)

Balica se previse dize u visine. I kad je zasluzeno i nezasluzeno. Npr. molim bilo koga da izvadi gif s jednim jedinim njegovim tocnim dugim dodavanjem. Mislim da ne postoji.

Emeritus
Definitivno ozbiljan

Post by Emeritus » 01.08.2015 13:22

skocko wrote: Balica se previse dize u visine. I kad je zasluzeno i nezasluzeno. Npr. molim bilo koga da izvadi gif s jednim jedinim njegovim tocnim dugim dodavanjem. Mislim da ne postoji.
Misliš s ove utakmice?
Protiv Estonaca je u Dugopolju dilija odlične duge balune. Na ovoj utakmici je ima jako lošu predaju baluna. Baš ga nije išlo. Ali onda da vrhunski gol i riješi utakmicu. Još je dite, triba ga istrpit. Kad postane igrač otić će ča - takva nam je sudbina...

skocko
Amo reć ozbiljan

Post by skocko » 01.08.2015 13:38

Da, na temi smo od ove utakmice. Osim sto kazes da je imao jako losu predaju lopte treba nesto reci i o njegovom igranju obrane.

pratar pavo crmac
Amo reć ozbiljan

Post by pratar pavo crmac » 01.08.2015 15:40

Momak koji ima 17 godina rijesi utakmicu vanserisjik potezom a mi ovde drvimo koliko je ima tocnih dugih lopti!?koga boli kurac,pa rijesio je utakmicu golom kojeg da je da ronaldo ili messi svrsavalo bi pola svita danima....ima igraca koji mozda zajebu skroz tijekom utakmice u predajama lopti ali jednim bljeskom sve rijese.bi li vi volili da je pogodio svebte duge lopte a da nije zabio oni gol?pardon,vi bi valjda tili oboje...

Petar Panj
Relativno ozbiljan

Post by Petar Panj » 01.08.2015 16:14

Tesko je govorit o dijagonalama kad su se maksimalno povukli u krilo golmanu. Po meni je bas presudilo sto smo imali covika iz drugog plana koji kvalitetom moze presuditkad ih zbijemo. Protiv zatvorenijih protivnika je svakako dobro kad Balic na centru primi loptu, a Vlasic je vise na boku di ima malkicu prostora.Ja sam zadovoljan Balicevom trkom, za razliku od Roguljica.

skocko
Amo reć ozbiljan

Post by skocko » 01.08.2015 16:32

Pratar kao pratar, nista ne razumije.

Panj kao panj, naciljao je tocno zasto je 10ka izumrla vrsta.

Balic je fenomenalan potencijal, igrac prostora i poteza. S puno mogucnosti za napredak.
Panju, sto te to zadovoljava kod Balica, a ne zadovoljava kod Roguljica - mislis da vise trci, pametnije trci,...?

Petar Panj
Relativno ozbiljan

Post by Petar Panj » 01.08.2015 17:11

@skocko

Neozbiljno je kad ozbiljni govore o desetci u modernom nogometu, ne znan uopće šta bi to bilo. Znan da ima ona normalna porcija ćevapa što je tako zovu.
Možda je to i bilo nekoć davno prije dok bi svak obavezno piljnio loptu tri četri puta, igralo se u valovima, niko nije pritiska nikoga, a oni što kao dosta znade bi čeka na centru, pa ako njegovi ne prime gol kreira kontranapad.

Roguljić ima lošu naviku da nakon duela voli ostat na liniji, ko klasični balkanski igrači kojima nije jasno da možeš bit kriv za gol ako si daleko od branke, čisti alibi igrač i linčina koja nije prošla čitavu školu i razvoj.

Balić prati do kraja, trči i gilja koliko god more. Fali mu malo strpljenja u kreaciji, vidi se da je još zerkicu nestrpljiv, što je i normalno za njegovu dob. Jebat ga, nije bilo zgodno kreirat kad te čitav stadion vuče, a ovi u klupku ko jež.

Ja na Balića na zadnjem veznom gledan ko dodatnu napadačku varijantu koja čini razliku, ko što je oni Šahtar koristio Srnu na beku ko čovika iz drugog plana kojeg je teško pratit.

zi-zu
Amo reć ozbiljan

Post by zi-zu » 01.08.2015 17:21

Ja se sjećam Da sam nekoliko puta pošteno psovao kad su balica pretrčali sa loptom, kao da ga nema
Da je Damjanović brazilac, igrao bi u Realu.
Da je Perišić u Hajduku, igrao bi zadnjeg veznog. Ili beka. Ili oboje.

sina.jedan977
Obični početnik

Post by sina.jedan977 » 01.08.2015 18:18

skocko wrote:Pratar kao pratar, nista ne razumije.

Panj kao panj, naciljao je tocno zasto je 10ka izumrla vrsta.

Balic je fenomenalan potencijal, igrac prostora i poteza. S puno mogucnosti za napredak.
Panju, sto te to zadovoljava kod Balica, a ne zadovoljava kod Roguljica - mislis da vise trci, pametnije trci,...?

...............možda je najbolje da se proda i vlašića i balića odma jer kad vidin koliko ljudi njihove poteze i igru stavljaju pod povećalo zlo mi je.....možda mi ne zaslužujemo takav grumen zlata ni imat ,jer ga možemo samo ispizdit ,omalovažit i posrat...............sram vas bilo...........isti su dizali u nebesa niku i anasa , a balić i vlašić su već napravili više za hajduka od obojice.....sram vas bilo

meechimindoh
Relativno ozbiljan

Post by meechimindoh » 01.08.2015 18:46

pa dobro, jesi li ikad čuja za 'dobronamjernu kritiku'?
e moj Franci, osovio si se na krivi par nogu.

skocko
Amo reć ozbiljan

Post by skocko » 01.08.2015 19:03

Sina, ili odrasti ili sagledaj stvari realnije. Kakav Messi, kakav Ronaldo, kakav grumen zlata. Nemamo mi tu sto zasluziti ili ne zasluziti. Talentiran momak koji je placen da igra, a na Hajduku je da izvuce ono najbolje iz njega i da to dobro iskoristi i zato treba gledati u detalje igre svakog pojedinca i momcadi. Sve ostalo je euforija, demagogija ili diletantizam.

Za Balica definitivno ne bi bilo dobro da se sada proda vani. Ni za njega (sto mi je manje vazno), a ni za Hajduk. Njemu treba jos sigurno dvije sezone definiranja kroz igru u Hajduku. Vlasic je barem u duplo vecoj prednosti u odnosu na Balica sto se toga tice.

Emeritus
Definitivno ozbiljan

Post by Emeritus » 01.08.2015 19:24

Balić je u drugom poluvremenu bija postavljen naprid sa ciljem da onemogući prijem baluna Abua. Napada je stopera s balunom i pokušava se postavit tako da ovi ne može vratit balun Abuu (broj 20) koji njma organizira igru. Posljedica je bila da bi stoper mora krenit s balunom naprid i u pravilu ga baca u bunar. Nešto ka šta naši protivnici rade na Miloviću.
Kad je uša Tino umisto njega, od toga se odustalo i čekalo ih se iza centra. Ne znam jeli to prominija Burić zbog toga što vodimo, ali meni je ova prva varijanta izgledala puno bolje.

I još jedan detalj koji sam uočija na stadionu: dok se Nižiću ukazivala pomoć, Burić je zva Tudora i pokaziva mu rukom da igraju visoke dijagonale. Nakon toga je Tudor otrča do Milovića i prenija mu poruku. Gogi je prvu pogodija, iduće dvi falija uz opće "oduševljenje" cilog istoka. Mi često filozofiramo i beštimamo igrače bez da znamo šta trener od njih traži...

Post Reply