NH izbori 2015 - Mario Kunac

Samo i iskljucivo o Hajduku, sve ostalo je zabranjeno!
Rafael
Teški početnik

Re: NH izbori 2015 - Mario Kunac

Post by Rafael » 23.06.2015 9:31

Mario Kunac wrote:
tral wrote:
Mario Kunac wrote:[Ja mislim da ljudima trebamo čuvati radna mjesta, to su ljudi s obiteljima, odgovornostima i klub treba imati i tu socijalnu dimenziju prema svojim zaposlenicima, koliko god teška bila financijska situacija.
Uvjeren sam i da vaša tvrtka tako razmišlja i postupa.
Ovdje sam se referirao na outsourcing. Dakle, ako imamo situaciju u kojoj neki dio poslovanja kao što je npr. održavanje, kuhinja, čišćenje, ... idemo dati u outsourcing i shvatimo da je ušteda mala, a da smo pritom zadovoljni načinom rada postojeće službe, u tom slučaju ne bih išao na outsourcing, tu bih pokazao socijalnu komponentu.

No ako imamo one koji ne rade svoj posao, koji su neučinkoviti i gdje nema opravdanja za te pozicije ili su brate mili nečiji uhljebi, e onda u tom slučaju ne bih pokazivao niti jedan oblik osjetljivosti. Nulta tolerancija.
Mario, sta se mene tice, odgovor koji ste dali je pravi. Hajduk nije tvrtka i Hajduk mora ima imat i socijalnu komponentu, bit dilom grada i regije, i doslovno bit zastita slabijem, prkos mocnome.
Sta nama znaci, bubam sad, usteda od 100 tisuca kn godisnje, ako to znaci gubitak posla za 4-5 osoba, koji tim svojim placama hrane 4-5 obitelji. Osobito imajuci u vidu situaciju u Dalmaciji, u kojoj je jako tesko doci do posla.
Ja cu otic i korak dalje, pa cu rec da Hajduk u buducnosti mora bit socijalni motor grada, jer je realno najveci brand koji danas stoji u Splitu. Zbog toga je meni npr. Bilo srce jedna od najlipsih stvari koje se su se dogodile oko Hajduka u zadnje vrime.

Ovi sta bi tili da Hajduk bude ka obicna tvrtka tribaju znat da Hajduk ne smi bit kad tvrtka. Osnovni cilj tvrtke je 'increase of shareholders' wealth' - to bi znacilo npr. borbu protiv navijaca koji pale baklje, jer se zbog toga placaju kazne koje sa druge strane smanjuju profit i dividende koje ce se isplatit tamo nekom Barilli/Podrugu ili nekom drugom redikulu koji tad bude na vlasti.

tral
Definitivno ozbiljan

Post by tral » 23.06.2015 10:18

Tako je, najbolje da držimo ljude na plaći, a onda ti isti ljudi seru po klubu i kukaju kako su im male plaće, a ne bi radili nigdi jednog dana da ne "rade" u Hajduku.

Nek je plaća 10k bruto, a ima ih u neradnoj zajednici i s takvom neto i to dosta i to ne direktora, to je godišnje 120k kuna. To nije 4-5 ljudi nego 1 jedini čovjek.
5 takvih to je 600.000. Kuna bruto. To je 80.000 € godišnje za vrlo solidno plaćenog igrača. Omjer novca koji se troši na neradnu zajednicu i prvu momčad je katastrofalan i ako se to ne izmijeni, klub će i dalje životarit.

Predlažem da u sklopu socijalne osjetljivosti tih 4-5 (a zapravo 40-50) odvedete Barilli/Podrugu na kazan pa nek ih oni hrane. Može i manistrom.
It struck me some years ago that when a manager leaves, that’s when the club reacts and starts looking for a new one. I think we should be as diligent with that, because of the turnover of managers these days.

katalan
Starosjedilac

Post by katalan » 23.06.2015 10:23

tral wrote:. Omjer novca koji se troši na neradnu zajednicu i prvu momčad je katastrofalan i ako se to ne izmijeni, klub će i dalje životarit.

.
:y:
dakle da buden jasan i nedvosmislen, socijalna osjetljivost da- za ekipu koja zaradi svoju plaću, za ekipu koja se trudi biti servis sportskom segmentu i koja zaslužuje plaću.
ako socijalna osjetljivost znači uhljebljenje pljuvačima i neradnicima ,onda je to bižanje od odgovornosti

nadam se da sam bija jasniji.
hvala
Lopta je okrugla, danas svi igraju nogomet. Čvrsto smo ušli u utakmicu,ali lopta naprosto nije htjela u gol.

Rafael
Teški početnik

Post by Rafael » 23.06.2015 10:34

Mario je odgovoria na pitanje o outsourcingu i ja sam se nadoveza na taj njegov upis.
Outsourcati se moze npr. racunovodstvo.
Jel u racunovodstvu ima 4-5 ljudi koji Hajduka kostaju 10 tisuca kuna, kojih se mozemo rijesiti?
Jel ti sa sigurnoscu znas da tamo ima 4-5 ljudi koji su visak i koji su apsolutno nepotrebni?
Taj njihov posao neko mora obavljati, i to nece biti besplatno.
Onaj redikul Pozega vam bacia floskule iz neke knjige o managementu u kojoj se govori o outsourcingu, bez razmisljanja jeli to uopce moguce u Hajduku i jel bi uopce doslo do neke ustede. Koliko govori gluposti najbolje govori to sta spominje da triba outsourcat marketing. Wtf?

Sta se tice uhljeba, tu smo na istoj strani. Ovi sta knjize fakture za 4 tisuce kuna sigurno nisu uhljebi i glavni problem Hajduka.

Rafael
Teški početnik

Post by Rafael » 23.06.2015 10:36

@katalan, sve 5, o tome i ja govorim.

katalan
Starosjedilac

Post by katalan » 23.06.2015 10:37

Sve ok.... sve 5
Jer neke pojave treba def nazvati pravim imenom.
I ovo sto tral govori. Omjer love na sportski dio i RZ....
Lopta je okrugla, danas svi igraju nogomet. Čvrsto smo ušli u utakmicu,ali lopta naprosto nije htjela u gol.

tral
Definitivno ozbiljan

Post by tral » 23.06.2015 10:44

Nije istina da oni koji knjiže fakture nisu uhljebi samo zato jer rade za 4k neto.. Jako je malo ljudi koji u Hajduk nisu došli preko veze, i to od čistačica do viših struktura i siguran sam da ima uhljeba i neradnika na svim razinama.

Upravo višak ljudi vodi outsourcingu. Kaže gđica Mikačić da u financijama rade 2 cure, pa jedna u računovodstvu (zašto bi to bilo odvojeno?), pa Prgomet - znači najmanje četvero ljudi (koliko smo doznali iz novina, a vjerojatno i više) rade u računovodstvu?!
Koliko bi ih trebala imat tvrtka koja ima prometa manje od 10 mil €? 20?

80 zaposlenih u neradnoj zajednici JE ključan problem Hajduka i zbog rezultata njihovog nerada i zbog troška njihovog nerada.
It struck me some years ago that when a manager leaves, that’s when the club reacts and starts looking for a new one. I think we should be as diligent with that, because of the turnover of managers these days.

Rafael
Teški početnik

Post by Rafael » 23.06.2015 10:54

To je 4 ljudi u financijama, ne u racunovodstvu.
Koliko ih triba bit? Evo najiskrenije - ne znam.
Ne znam zbog toga sta ne znam jeli to uopce tocna cifra, sta rade, koliko rade, rade li samo to ili npr. imaju jos neke duznosti i slicno.
Ono sto 'znamo' je da ih ima 4 i da su prihodi Hajduka 70 mn kuna.
Ono sta mene zanima je kako ti znas da ih ima previse, ako ne znamo sve ovo sta sam gore navea? Tako sta si u nekoj knjizi o managementu nasa racio broja zaposlenika i prihoda? Stvarno ne razumim, objasni molim te.

zelva
Fanatik

Post by zelva » 23.06.2015 11:01

tral wrote:Nije istina da oni koji knjiže fakture nisu uhljebi samo zato jer rade za 4k neto.. Jako je malo ljudi koji u Hajduk nisu došli preko veze, i to od čistačica do viših struktura i siguran sam da ima uhljeba i neradnika na svim razinama.

Upravo višak ljudi vodi outsourcingu. Kaže gđica Mikačić da u financijama rade 2 cure, pa jedna u računovodstvu (zašto bi to bilo odvojeno?), pa Prgomet - znači najmanje četvero ljudi (koliko smo doznali iz novina, a vjerojatno i više) rade u računovodstvu?!
Koliko bi ih trebala imat tvrtka koja ima prometa manje od 10 mil €? 20?

80 zaposlenih u neradnoj zajednici JE ključan problem Hajduka i zbog rezultata njihovog nerada i zbog troška njihovog nerada.
da, ali nije rješenje u outsourcingu, to je alibi opcija jednaka ka i privatni vlasnik. nismo u stanju sami upravljat - ajmo prodat. nismo u stanju sami organizirat da se radi kvalitetno i učinkovito - ajmo outsourcat. to je ono šta se radi u državi, ali mi želimo da hajduk bude drugačiji. ja stvarno nemam pojma koliko ljudi treba u računovodstvu, niti koliko treba čistačica, niti jeli 80 zaposlenih previše - ali svakako očekujem da novi ceo to zna, te da posloži radnu zajednicu na način da budu efikasna i ekonomski isplativa! ako treba, neka svih 80 zamini sa novih 80, ali outsourcing je, po meni, čisto alibi rješenje (osim ako se ne radi o djelatnosti koja ne zahtjeva svakodnevni angažman).
Winning is not a sometime thing; it's an all the time thing. You don't win once in a while; you don't do things right once in a while; you do them right all the time. Winning is a habit. Unfortunately, so is losing.
Vince Lombardi

tral
Definitivno ozbiljan

Post by tral » 23.06.2015 11:09

@zelva: to sam napisao u praktički prvom postu.

Vidim po broju zaposlenih u drugim klubovima i svotama koje oni plaćaju NRZ, vidim po broju zaposlenih i udjelu plaća u drugim tvrtkama sličnog prometa i vidim da je to jedina stavka koja se ne smanjuje svih ovih godina, dok sve druge stavke padaju, čime njen udio sve više raste.

Vidim po intervjuima zaposlenika Hajduka i onome što pričaju u privatnom aranžmanu kako su oni napravili uslugu Hajduku što rade za njege primajući novac koji ne bi dobili u niti jednoj firmi u gradu jer ih nitko ne bio zaposlio s njihovim velikim znanjem.

Vidim da su u protekle 4 godine samo dvije osobe svojevoljno izašle iz radnog odnosa: Laura Visković i Ante Bilić. Kako je moguće da ti lumeni koji rade u Hajduku iz samilosti i mekog srca baš nigdje drugdje ne mogu ić radit za veće pare i bolje uvjete od bankrotiranog kluba?

Osim toga, zdrav razum govori: ako su svi ti ljudi radili dobro, kako je moguće da je Hajduk u kurcu barem 20 godina? S 90% ljudi koji su danas unutra, Hajduk neće napraviti baš nikakav iskorak. I ovo što je napravljeno dosad, napravljeno je usprkos njima, a zahvaljujući ljudima koji su došli izvana.

Rafael
Teški početnik

Post by Rafael » 23.06.2015 12:58

Cuj, ja mislim da imas krivi pristup.
Kako sam kazes, usporedjujes broj zaposlenih/trosak drugih klubova sa Hajdukom. Kako imam razloga da virujem da nemas informacije iz drugih klubova (a ni Hajduka), zakljucujem da svoje misljenje formiras na (dostupnim) financijskim izvjescima. I to je ono sta je krivo. Financijska izvjesca su forma, a sustinu ne znas. Evo npr. stranu prije imas usporedne troskove klubova, pa mozes vidit da Hajduk na svoje zaposlenike prosjecno trosi 6k kuna, a Osijek 35k kuna. I sad gledajuci ovo, neko moze pomislit da je ludilo radit u Osijeka, a oni u biti vjerojatno i igrace vode ka zaposlenike kluba.
Financijska izvjesca su takva da ti mozes prikazat istinu iz dva kuta, koja ce oba bit tocna, a koja ce davat potpuno drukciji dojam.

Ono sta zelim rec je da niko od nas ne zna kakva je zaista situacija u klubu, pa zato mislim da je neozbiljno donosit pausalne zakljucke kako su tamo sve uhljebi koje triba potirat.
Moguce, i imam razloga za virovat, da ih ima, ali prije formiranja nekakvog misljenja ja volim imat potpune i provjerene informacije. I to je sve.

Rafael
Teški početnik

Post by Rafael » 23.06.2015 13:01

Ispricavam se na trolanju, moderator moze pribacit ako misli da triba, ali ima veze sa izborima i misljenjima kandidata.

tral
Definitivno ozbiljan

Post by tral » 23.06.2015 13:34

Znao sam da slijedi ovakva argumentacija. Nitko ne zna ništa ko nije unutra, fin. izvješća su magla. Samo mi nije jasno kako sam onda 2009. iz te magle vidio da slijedi krah?
Usput budi rečeno, nisu mi jedine informacije fin. izvješća, nego informacije iz prve ruke za nekoliko klubova.

Je, u Hajduku je sve odlično, svi ljudi koji doli rade su došli posredstvom natječaja i na temelju svojih sposobnosti. Samo je rezultat njihovog rada - sranje. i da nema lojalnih kupaca koji iz nekih drugih motiva kupuju njihov "proizvod", bili bi na Zavodu za zapošljavanje di i je misto za njih 90%. A tamo su i najčešće bili prije nego su se zaposlili u klubu.

U krajnjoj liniji, nije toliko bitno što ja mislim. iz nekog razloga, a sad nek svatko nađe svog krivca, klub koji ima 80 zaposlenih ima manje od 50% osvojenih bodova, jednako kao i klubovi koji imaju višestruko manju (ne)radnu zajednicu i višestruko manji budžet.
U protekle 4 godine pomaci su se dogodili u segmentima u kojima su došli novi ljudi. Gdje su ostali isti ljudi, ostali su isti i "rezultati".

Bitno mi je samo kao glasaču da znam kako otprilike kandidati razmišljaju po tom, po meni najvažnijem pitanju, pa ću donijeti odluku.

spirou
Relativno ozbiljan

Post by spirou » 23.06.2015 14:07

Mario Kunac wrote:Ovdje sam se referirao na outsourcing. Dakle, ako imamo situaciju u kojoj neki dio poslovanja kao što je npr. održavanje, kuhinja, čišćenje, ... idemo dati u outsourcing i shvatimo da je ušteda mala, a da smo pritom zadovoljni načinom rada postojeće službe, u tom slučaju ne bih išao na outsourcing, tu bih pokazao socijalnu komponentu.

No ako imamo one koji ne rade svoj posao, koji su neučinkoviti i gdje nema opravdanja za te pozicije ili su brate mili nečiji uhljebi, e onda u tom slučaju ne bih pokazivao niti jedan oblik osjetljivosti. Nulta tolerancija.

zašto je outsourcing "nesocijalna" metoda?
zar je nemoguće dogovoriti (ako novi partner uzima npr. kuhinju ili održavanje terena) da sa tim preuzme i zaposlenike hajduka?
mislite da je nemoguće naći takvog partnera?
Kraj svih domaćih stručnjaka....

Rafael
Teški početnik

Post by Rafael » 23.06.2015 22:15

@tral
Ok, prihvacam da nemam sve informacije, to sam sam i reka, ali reci nam ti onda kad vec imas info iz vise klubova.
Evo uvatili smo se tog racunovodstva: koliko ima ljudi, koje su place, koliko oni imaju efektivnog posla dnevno, koliko faktura knjize misecno, koliko bi kosta outsourcing, kolika bi bila usteda?
Daj info i za druge klubove, npr Rijeku, Austriu Bec, Ferencvaros, bilo koji usporediv.
Nisu nama problem tete koje knjize fakture, nama je problem sta mi od karata i TV prava imamo 10 mn kuna godisnje.

tral
Definitivno ozbiljan

Post by tral » 24.06.2015 17:09

Rafael wrote:@tral
Ok, prihvacam da nemam sve informacije, to sam sam i reka, ali reci nam ti onda kad vec imas info iz vise klubova.
Evo uvatili smo se tog racunovodstva: koliko ima ljudi, koje su place, koliko oni imaju efektivnog posla dnevno, koliko faktura knjize misecno, koliko bi kosta outsourcing, kolika bi bila usteda?
Daj info i za druge klubove, npr Rijeku, Austriu Bec, Ferencvaros, bilo koji usporediv.
Po čemu je Autria Beč usporediv klub s Hajdukom osim po gledanosti? Nama usporedivi klubovi su Zagreb, Slaven Belupo, to su klubovi koji ostvaruju rezultate kao i mi.
U Rijeci radi 2 ljudi. U Splitu 2. U Interu 2. A mi 4, to što znamo iz novina, a sigurno ima još netko. Broj faktura za knjiženje? To je neki novi ekonomski parametar?
Rafael wrote:Nisu nama problem tete koje knjize fakture, nama je problem sta mi od karata i TV prava imamo 10 mn kuna godisnje.
Prilično sam uvjeren da si zaposlenik kluba. Ovo je razmišljanje tipično za njih.
Pa ko brani tetama i barbama u klubu da prodaju TV prava za 10 mil € i dovedu na stadion duplo više publike po duplo većim cijenama? Ko?
Neka Hajduk ima 200 zaposlenih ako ih može financirat. Ali ako je naš ograničavajući faktor da su TV prava 1 mil kuna, a ako digneš cijene karata nećeš imat gledanost jer je proizvod neradne zajednice kriminalan, onda se izvoli pokrit koliko ti je lancun dug. Pa ako napraviš nešto što će dovest publiku na stadion i prodaš TV prava i dovedeš extra sponzora, zapošljavaj nove ljude, nemam ništa protiv.

A ne da nam neradna zajednica od 10 mil kuna pojede 30% prihoda bez transfera, i to nam je fixno, pa taman klub bio 3. s manje od 50% bodova u jebenom HNLu, a s proračunom od 50 mil kuna.

mentalist
Definitivno ozbiljan

Post by mentalist » 24.06.2015 21:16

Zagreb, Inker sa 2 clana
Mislim, I onda je to ozbiljan razgovor kandidata

Dinamo ima 200 zaposlenika, hrani 2000 obitelji
ima 10 osoba na turniru u Vukovaru gdje skupljaju informacije, imali su 3-4 glasnogovornika
I onda ajmo usporedba sa Rijekom

gdje se hrane, tko im radi marketing, tko im odrzava terene, brine o sigurnosti itd.

Da se razumijemo u Hajduku ima prostora za napredak, ali ovako analizirat je krajnje zlobno jer u nogometnom klub bi cilj
trebao biti da 100 osoba radi- ali RADI I da donosi prihod/novac klubu

Treba li koristiti vanjsku uslugu, to se moze analizirati kada bi imali ponudu koliko kosta vanjska usluga, onda na osnovu toga usporedjivati I donositi odluke
a tu bi se ukinuo odjel financija, marketinga eto jer nekome smeta broj zaposlenih

u nogometu postoje I ljudi koji ne zaraduju kao cistacica ili pralja, ali mora biti u klubu, ili ne mora, da bi neko bio zadovoljan
oce li na vratima biti zaposlenik kluba, mozda roditelj igraca ili neki vanjski servis je stvar I procjene sportskog segmenta naprimjer
da se djetetu iz Vinkovaca treba dovesti roditelja I zaposliti ga u klub. Govorim samo o nekim primjerima, zasto smatram da TRAL
ovo vadi jako bezobrazno bez ikakve analize usporedujuci Hajduka sa Zagrebom I s kime vec
da o prozivanju kandidata I ljudi sa foruma ne govorim. Jedno su provokacije a drugo je ovakav nastup, I omalovazavanje Hajduka I radnika

5-7 % RZ je placa predsejdnika npr. pa tu mnogi ne vide problem I htjeli bi super osobu na celu, valjda za 10000 kn bruto, da napusti svoj menagerski posao I vodi Hajduka

Htjeli bi Andersena za direktora koji istu placu ima, a onda bi srali kako je RZ 10 mil kn na papiru

Rafael
Teški početnik

Post by Rafael » 25.06.2015 12:18

tral wrote:
Rafael wrote:@tral
Po čemu je Autria Beč usporediv klub s Hajdukom osim po gledanosti? Nama usporedivi klubovi su Zagreb, Slaven Belupo, to su klubovi koji ostvaruju rezultate kao i mi.
U Rijeci radi 2 ljudi. U Splitu 2. U Interu 2. A mi 4, to što znamo iz novina, a sigurno ima još netko. Broj faktura za knjiženje? To je neki novi ekonomski parametar?
Rafael wrote:Nisu nama problem tete koje knjize fakture, nama je problem sta mi od karata i TV prava imamo 10 mn kuna godisnje.
Prilično sam uvjeren da si zaposlenik kluba. Ovo je razmišljanje tipično za njih.
Pa ko brani tetama i barbama u klubu da prodaju TV prava za 10 mil € i dovedu na stadion duplo više publike po duplo većim cijenama? Ko?
Neka Hajduk ima 200 zaposlenih ako ih može financirat. Ali ako je naš ograničavajući faktor da su TV prava 1 mil kuna, a ako digneš cijene karata nećeš imat gledanost jer je proizvod neradne zajednice kriminalan, onda se izvoli pokrit koliko ti je lancun dug. Pa ako napraviš nešto što će dovest publiku na stadion i prodaš TV prava i dovedeš extra sponzora, zapošljavaj nove ljude, nemam ništa protiv.

A ne da nam neradna zajednica od 10 mil kuna pojede 30% prihoda bez transfera, i to nam je fixno, pa taman klub bio 3. s manje od 50% bodova u jebenom HNLu, a s proračunom od 50 mil kuna.
Internet diskusija: prvo si pocea sa neprovjerenim informacijama, pa si sad dosa do ad-hominem uvreda. Ako dovoljno dugo nastavimo, siguran sam da ces doc i di ustasa i partizana :)
Ovde zavrsavam sa ovom pricom, vidim da pricas napamet i nemas niti jednu provjerenu informaciju.

mentalist
Definitivno ozbiljan

Post by mentalist » 25.06.2015 19:59

Misljenje o Hariju Vukasa i postavljanju za trenera kadeta nakon svih dogadjanja!?

Sto za Vas predstavlja struka u omladinskom pogonu, treba li trener imat neki CV za dobiti juniore Hajduka?
Ili je dovoljno da bude izabran od sefa skole u kojeg imate povjerenje?!

zi-zu
Amo reć ozbiljan

Post by zi-zu » 26.06.2015 11:13

kako biste riješili taj problem?
Da je Damjanović brazilac, igrao bi u Realu.
Da je Perišić u Hajduku, igrao bi zadnjeg veznog. Ili beka. Ili oboje.

Post Reply