NH izbori 2015 - Anthony Marinov

Samo i iskljucivo o Hajduku, sve ostalo je zabranjeno!
Anthony Marinov
Teški početnik

Re: NH izbori 2015 - Anthony Marinov

Post by Anthony Marinov » 13.06.2015 23:39

zelva wrote:evo jedno aktualno pitanje za svih:

danas, u ovom trenutku, dođe ponuda za balića i vlašića na 13m eura (za obojicu skupa). prihvatit ili ne? i šta napravit s tom lovom?
Ipak treba biti više unutra da bi se konkretno odgovorilo na ovo pitanje. Navijački, naravno da ne, mislim da smo zaslužili gledati ovu dvojicu malo dulje u Hajdukovom dresu. Rizika uvijek ima, ali sa novim trenerom koji ipak nije totalni početnik (bez obzira što nije nikad vodio samostalno ekipu), cijena im može samo rasti. A eventualni novac treba usmjeriti u ostvarenje strateških ciljeva (vidi 2 posta ranije)

Anthony Marinov
Teški početnik

Post by Anthony Marinov » 13.06.2015 23:41

MODD wrote:Koliko pratiš mlađe i rezervne kategorije kluba? Znaš li nabrojati makar nekoliko najstandardnijih u generacijama koje se natječu na državnoj razini (znači od st. pionira naviše)? Ukoliko ti kao nadzorniku na stol dođe profi ugovor za potpisati ili produžiti s nekim od njih, bilo da je riječ o bekavcima il mlađim kategorijama, hoćeš li znati barem otprilike smjestiti tog igrača u kontekst i, ako ne pratiš, s čim/s kim ćeš se konzultirati.

Kako komentiraš potpisivanje igrača "usluge menađeru" radi?
- Površno pratim mlađe kategorije. Znam da nismo u vrhu u mlađim kategorijama, mada rezultat nije tu primaran ali svejedno jest nekakav pokazatelj. Mislim da svi kandidati ponavljaju isti strateški cilj: omladinska škola kao temeljni kapital Kluba te stoga očekujem do kraja mandata dominaciju u svim mlađim kategorijama. Upravi to treba biti jedan od ključnih ciljeva u slijedeće 4 godine – a u planu kojeg će prezentirati treba biti obuhvaćeno sve – od infrastrukturalnih ulaganja do organizacijskih zahvata.
- Nema miješanja u pojedinačne ugovore ni za bekavce ni za mlađe – to je posao uprave
- Potpisivanje igrača se smije dogoditi samo „usluge Hajduku“ radi

Anthony Marinov
Teški početnik

Post by Anthony Marinov » 13.06.2015 23:50

sky wrote:Malo životnih situacija: :lol:

Što mislite o potezu Luketina i Paladina. Povukli su se kad optuznica protiv njih nije bila pravomoćna. Biste li postupili jednako u takvoj situaciji? Ukoliko se zaposlenik Hajduka nađe u takvoj situciji i ne odstupi biste li nešto poduzeli?
Moralan potez jer bi svojim ostankom samo opterećivali Klub. Postupio bi jednako. Ukoliko bi se zaposlenik Hajduka našao u takvoj situaciji, ne bi stigao reagirati jer bi Uprava to već riješila.
Biste li produžili ugovor igraču ili potpisali igrača ne zbog njegovih kvaliteta nego što se na taj način uslugom otvaraju vrata nekog sponzora, bolja suradnja s nekim klubom ili moćnim mendžerom?
Podržao bi svaku akciju koja je u interesu Kluba.
Zove vas čelnik nekog niželigaškog kluba i traži od vas da dogovorite da se pusti utakmica jer su im potrebni bodovi? Što biste poduzeli? Prijavili ga institucijama i bili po potrebi i tajni agent ili biste ga samo odbili, ali bez prijave nadležnim tijelima?
Zove me čelnik niželigaškog Kluba? Niželigaškog? Ne vjerujem da bi se itko to usudio, ali u tom slučaju bi se najprije konzultirao sa kolegama iz NO radi donošenja najbolje odluke
Tko po vama može sjediti u loži? Ivan Zvonimir Čičak? Budimir Lončar? Predsjednik neke stranke?
U loži mogu sjediti prvenstveno sponzori pa tek onda ostali.

sky
Definitivno ozbiljan

Post by sky » 14.06.2015 0:02

Anthony Marinov wrote:
Biste li produžili ugovor igraču ili potpisali igrača ne zbog njegovih kvaliteta nego što se na taj način uslugom otvaraju vrata nekog sponzora, bolja suradnja s nekim klubom ili moćnim mendžerom?
Koliko daleko biste išli? Ako takav igrač ima i zagarantiranu minutažu u prvoj momčadi ili omladinskoj školi bez obzira na kvalitete i izdanja npr. dobija redovito 10-ak minuta ili naustrb nekog perspektivnije, ali sa slabijim zaleđem je stavljen na popis za pripreme? Biste li i tako nešto tolerirali?
Anthony Marinov wrote:
Zove vas čelnik nekog niželigaškog kluba i traži od vas da dogovorite da se pusti utakmica jer su im potrebni bodovi? Što biste poduzeli? Prijavili ga institucijama i bili po potrebi i tajni agent ili biste ga samo odbili, ali bez prijave nadležnim tijelima?
Zove me čelnik niželigaškog Kluba? Niželigaškog? Ne vjerujem da bi se itko to usudio, ali u tom slučaju bi se najprije konzultirao sa kolegama iz NO radi donošenja najbolje odluke
Pa da, niželigaškog jer sad imamo Hajduk B, a prateći 3. HNL imam dojam da ima kuhinje kad se dođe u situaciju stani - pani. Čelnici tih klubova su najčešće lokalni političari sa zaleđem u stranci, a ne zaboravimo da u ovom trenutku njihov glas u županijskoj nogometnoj skupštini vrijedi kao i Hajdukov.
Bez pinezi i rišpeta rodilo se dite puka, iz jubavi iz dišpeta

dalmatino1911
Teški početnik

Post by dalmatino1911 » 15.06.2015 0:54

Postovani gospodine Marinov,
Prije svega cestitke na kandidaturi za NO.
Jedan od kandidata ste koji su mi u užem izboru pa imam jedno pitanje za Vas.

Naime, malo me zasmetalo kako ste izricito naglasili da gospodinu Brbiću ne biste dali svoj glas za predsjednika uprave, ovako a priori, bez da ste gospodina Brbića osobno upoznali ili vidjeli koji bi to kandidati uopce bili za novog predsjednika NO.
Razlozi koje ste u prilog svojoj izjavi su valjani ali zamislite situaciju da na natjecaju za predsjednika NO ne bude boljeg kandidata od gdina Brbića, biste li u tom slucaju se predomislili i ipak mu dali glas ili ostali pri svome misljenju?
Takodjer, ne mislite li da biste bili u malo nelagodnoj situaciji da gdin Brbić bude ponovno izabran za predsjednika a Vi ga ovako javno otpisali?

Eto, hvala unaprijed!

zelva
Fanatik

Post by zelva » 15.06.2015 8:53

dalmatino1911 wrote:Naime, malo me zasmetalo kako ste izricito naglasili da gospodinu Brbiću ne biste dali svoj glas za predsjednika uprave, ovako a priori, bez da ste gospodina Brbića osobno upoznali ili vidjeli koji bi to kandidati uopce bili za novog predsjednika NO.
Razlozi koje ste u prilog svojoj izjavi su valjani ali zamislite situaciju da na natjecaju za predsjednika NO ne bude boljeg kandidata od gdina Brbića, biste li u tom slucaju se predomislili i ipak mu dali glas ili ostali pri svome misljenju?
Takodjer, ne mislite li da biste bili u malo nelagodnoj situaciji da gdin Brbić bude ponovno izabran za predsjednika a Vi ga ovako javno otpisali?
zanimljivo pitanje, na koje bi se i ja nadoveza:

s obzirom da je brbićevo iskustvo vođenja nogometnog kluba nešto što se gotovo sigurno neće moći pronaći kod novog ceo-a, smatraš li da bi ipak bilo pametno razmisliti o nekakvom njegovom angažmanu u klubu (primjerice, kao savjetnika ili direktora financija)? ili to ne dolazi u obzir?
Winning is not a sometime thing; it's an all the time thing. You don't win once in a while; you don't do things right once in a while; you do them right all the time. Winning is a habit. Unfortunately, so is losing.
Vince Lombardi

spirou
Relativno ozbiljan

Post by spirou » 15.06.2015 10:07

Anthony Marinov wrote:

Što mislite o potezu Luketina i Paladina. Povukli su se kad optuznica protiv njih nije bila pravomoćna. Biste li postupili jednako u takvoj situaciji? Ukoliko se zaposlenik Hajduka nađe u takvoj situciji i ne odstupi biste li nešto poduzeli?
Moralan potez jer bi svojim ostankom samo opterećivali Klub. Postupio bi jednako. Ukoliko bi se zaposlenik Hajduka našao u takvoj situaciji, ne bi stigao reagirati jer bi Uprava to već riješila.
zapravo je ovo jedno jako dobro pitanje
u hajduku i postoji takav zaposlenik, a Uprava to nije riješila, jer smatraju da je potreban klubu.

Stoga, možeš računati da će te dočekati takav kad (ako) dodješ u NO, pa bih i ja ponovio pitanje ;)

dakle, činjenica je da takav zaposlenik postoji i po upravi to nije problem..što tada?
Kraj svih domaćih stručnjaka....

Anthony Marinov
Teški početnik

Post by Anthony Marinov » 15.06.2015 23:37

sky wrote:
Anthony Marinov wrote:
Koliko daleko biste išli? Ako takav igrač ima i zagarantiranu minutažu u prvoj momčadi ili omladinskoj školi bez obzira na kvalitete i izdanja npr. dobija redovito 10-ak minuta ili naustrb nekog perspektivnije, ali sa slabijim zaleđem je stavljen na popis za pripreme? Biste li i tako nešto tolerirali?
Anthony Marinov wrote:
Pa da, niželigaškog jer sad imamo Hajduk B, a prateći 3. HNL imam dojam da ima kuhinje kad se dođe u situaciju stani - pani. Čelnici tih klubova su najčešće lokalni političari sa zaleđem u stranci, a ne zaboravimo da u ovom trenutku njihov glas u županijskoj nogometnoj skupštini vrijedi kao i Hajdukov.
U životu postoji ravnoteža te stoga ne radi nekom što ne bi htio da tebi netko radi. I sve se na kraju iznivelira. Dobro i zlo. Vjerojatno bi kompromisi koje navodiš kratkoročno donijeli neku korist Hajduku, ali treba gledati širu sliku. Put kojim je Naš Hajduk krenuo ne poznaje kompromise. Budi pošten da možeš pogledati svakom u oči – in the long run it will pay off..

Anthony Marinov
Teški početnik

Post by Anthony Marinov » 15.06.2015 23:47

dalmatino1911 wrote:Postovani gospodine Marinov,

Naime, malo me zasmetalo kako ste izricito naglasili da gospodinu Brbiću ne biste dali svoj glas za predsjednika uprave, ovako a priori, bez da ste gospodina Brbića osobno upoznali ili vidjeli koji bi to kandidati uopce bili za novog predsjednika NO.

Eto, hvala unaprijed!
zelva wrote:
dalmatino1911 wrote:Naime, malo me zasmetalo kako ste izricito naglasili da gospodinu Brbiću ne biste dali svoj glas za predsjednika uprave, ovako a priori, bez da ste gospodina Brbića osobno upoznali ili vidjeli koji bi to kandidati uopce bili za novog predsjednika NO.

Slična su pitanja pa ću Vam obojici odgovoriti na jednom mjestu.
Ukoliko g.Brbić bude najbolji kandidat – naravno da će imati moj glas. Ali isto tako se nadam da će biti puno boljih kandidata.
Zašto mislite da se ne može nekoga procijeniti na temelju rezultata njegova rada?? – pa to je glavni kriterij. Evo npr da ja Vas pitam: kakvi su Vama bili Maleš ili Svaguša? Siguran sam da imate svoje mišljenje, vjerojatno vrlo slično mome. A vjerojatno ih ni Vi ni ja nismo osobno upoznali.
I ne mislim da bi bio u nezgodnoj situaciji ukoliko bi bio u NO, a Brbić predsjednik. Pa zar nije onda trebalo u natječaj staviti da ne smiješ kritizirati aktualnu upravu. Mi stalno tvrdimo da želimo biti i jesmo demokratski Klub. Zašto onda moramo svi jednako razmišljati – pa nije Hajduk politička stranka pa da mora vladati jednoumlje. Treba netko i oporba biti :)
Ja svoj stav imam i ne pristajem na kompromise kad je Hajduk u pitanju. Nitko ne osporava angažman i poštenje g.Marina Brbića kao i rezultate njegova rada. Zaista mu veliko hvala na tome. Ali ja priželjkujem više.. I vidim da mi neki zamjeraju što sam iskreno iznio svoj stav o njemu. Pa što bi trebao reći kad je pitanje bilo direktno postavljeno??? Da dajem populističke izjave, ne zamjerajući se nikome? Hvala, ali nije to za mene..
zelva wrote: zanimljivo pitanje, na koje bi se i ja nadoveza:

s obzirom da je brbićevo iskustvo vođenja nogometnog kluba nešto što se gotovo sigurno neće moći pronaći kod novog ceo-a, smatraš li da bi ipak bilo pametno razmisliti o nekakvom njegovom angažmanu u klubu (primjerice, kao savjetnika ili direktora financija)? ili to ne dolazi u obzir?
Ne slažem se sa ovom argumentacijom jer po tom kriteriju ni Brbić nije mogao biti izabran – kakvo je njegovo iskustvo bilo u vođenju nog.kluba 2012.? Nagledao sam se u životu raznih menadžera; promijeni mu branšu, područje poslovanja, štagod – ukoliko je kvalitetan on će se dokazati. Ili jesi ili nisi.. A što se tiče angažmana gospodina predsjednika na nekoj drugoj poziciji unutar Kluba ne bi imao ništa protiv. Ali pod jednim uvjetom, da je to izbor novog predsjednika uprave. Nametanje ljudi od strane NO stvara samo mogući alibi novom predsjedniku uprave.

izbjeglica
Amo reć ozbiljan

Post by izbjeglica » 15.06.2015 23:49

Bolje Vam je odmah odustati ako mislite da u nogometu može sve pošteno i bez kompromisa. To odmah treba zaboraviti.

Anthony Marinov
Teški početnik

Post by Anthony Marinov » 15.06.2015 23:53

spirou wrote:
Anthony Marinov wrote:

zapravo je ovo jedno jako dobro pitanje
u hajduku i postoji takav zaposlenik, a Uprava to nije riješila, jer smatraju da je potreban klubu.

Stoga, možeš računati da će te dočekati takav kad (ako) dodješ u NO, pa bih i ja ponovio pitanje ;)

dakle, činjenica je da takav zaposlenik postoji i po upravi to nije problem..što tada?
Nisam siguran jesi ovo pitanje postavio meni ili sebi? ;)
Kao što sam i prije napisao, moralan je čin da takav zaposlenik napusti Klub. Uprava bi trebala naći načina to riješiti jer se deklariramo kao narodni i pošteni klub. Ali u tvom slučaju, očito ne postoji kritična masa u NO koja ima išta protiv toga. Ja bi na tome inzistirao, a valjda si i ti kada postavljaš to pitanje. Ponavljam, narodni smo Klub, dite puka – i zato ne smije biti kompromisa i mrlji na našem putu. Samo tako možemo omasoviti cijelu priču i stvarno biti pokretač radikalnih promjena u hrv.nogometu. Nekad su ljudi van Dalmacije postajali navijači Hajduka zbog neodoljive igre, sada to trebaju postati zbog naše borbe za pravdu.

Anthony Marinov
Teški početnik

Post by Anthony Marinov » 15.06.2015 23:55

izbjeglica wrote:Bolje Vam je odmah odustati ako mislite da u nogometu može sve pošteno i bez kompromisa. To odmah treba zaboraviti.
Hvala na savjetu, ali odustati neću. HŽV

dalmatino1911
Teški početnik

Post by dalmatino1911 » 16.06.2015 0:16

Anthony Marinov wrote:
dalmatino1911 wrote:Postovani gospodine Marinov,

Eto, hvala unaprijed!
zelva wrote:

Slična su pitanja pa ću Vam obojici odgovoriti na jednom mjestu.
Ukoliko g.Brbić bude najbolji kandidat – naravno da će imati moj glas. Ali isto tako se nadam da će biti puno boljih kandidata.
Zašto mislite da se ne može nekoga procijeniti na temelju rezultata njegova rada?? – pa to je glavni kriterij. Evo npr da ja Vas pitam: kakvi su Vama bili Maleš ili Svaguša? Siguran sam da imate svoje mišljenje, vjerojatno vrlo slično mome. A vjerojatno ih ni Vi ni ja nismo osobno upoznali.
I ne mislim da bi bio u nezgodnoj situaciji ukoliko bi bio u NO, a Brbić predsjednik. Pa zar nije onda trebalo u natječaj staviti da ne smiješ kritizirati aktualnu upravu. Mi stalno tvrdimo da želimo biti i jesmo demokratski Klub. Zašto onda moramo svi jednako razmišljati – pa nije Hajduk politička stranka pa da mora vladati jednoumlje. Treba netko i oporba biti :)
Ja svoj stav imam i ne pristajem na kompromise kad je Hajduk u pitanju. Nitko ne osporava angažman i poštenje g.Marina Brbića kao i rezultate njegova rada. Zaista mu veliko hvala na tome. Ali ja priželjkujem više.. I vidim da mi neki zamjeraju što sam iskreno iznio svoj stav o njemu. Pa što bi trebao reći kad je pitanje bilo direktno postavljeno??? Da dajem populističke izjave, ne zamjerajući se nikome? Hvala, ali nije to za mene..
zelva wrote: zanimljivo pitanje, na koje bi se i ja nadoveza:

Ne slažem se sa ovom argumentacijom jer po tom kriteriju ni Brbić nije mogao biti izabran – kakvo je njegovo iskustvo bilo u vođenju nog.kluba 2012.? Nagledao sam se u životu raznih menadžera; promijeni mu branšu, područje poslovanja, štagod – ukoliko je kvalitetan on će se dokazati. Ili jesi ili nisi.. A što se tiče angažmana gospodina predsjednika na nekoj drugoj poziciji unutar Kluba ne bi imao ništa protiv. Ali pod jednim uvjetom, da je to izbor novog predsjednika uprave. Nametanje ljudi od strane NO stvara samo mogući alibi novom predsjedniku uprave.
Hvala na odgovoru i sretno na izborima :y:

spirou
Relativno ozbiljan

Post by spirou » 16.06.2015 8:45

Anthony Marinov wrote: Nisam siguran jesi ovo pitanje postavio meni ili sebi? ;)
samo te pripremam za ono šta te očekuje :D
Kraj svih domaćih stručnjaka....

meechimindoh
Relativno ozbiljan

Post by meechimindoh » 16.06.2015 9:50

Anthony Marinov wrote: U životu postoji ravnoteža te stoga ne radi nekom što ne bi htio da tebi netko radi. I sve se na kraju iznivelira. Dobro i zlo. Vjerojatno bi kompromisi koje navodiš kratkoročno donijeli neku korist Hajduku, ali treba gledati širu sliku. Put kojim je Naš Hajduk krenuo ne poznaje kompromise. Budi pošten da možeš pogledati svakom u oči – in the long run it will pay off..
oprostite na off topicu ali ovo što čitam je lijepo, ali naivno vjerovanje prezentirano u duhu nekakve apsolutne istine.

Nema nikakvog dokaza da u životu postoji ravnoteža i da se stvari niveliraju. Baš iz tog razloga religije obećavaju nagrade u nedokazivom - onozemaljskom životu/reinkarnaciji i sl. kao balans ovom životu.

treba gledati širu sliku i držati se (poštenog) puta ne zato jer će se u konačnici isplatiti/vratiti nego zato jer vjeruješ da je to ispravno pa čak i da se ne isplati. Then it pays off immediately.
e moj Franci, osovio si se na krivi par nogu.

kostur iz ormara
Obični početnik

Post by kostur iz ormara » 16.06.2015 11:35

Spirou, jel riječ o našem šefu skaut službe? Koji neki dan sjedi s desna, koji će doći suditi svima vama :D

Gosp. Marinov, Spirou oće reć da nema i teško da će ikad postojat idealan kandidat za predsj. uprave kojem će svaka poslovna odluka bit u skladu s onim na temelju čega ste ga izabrali. I kako se onda postaviti? Više puta ste rekli da niste kompetentni miješat se u struku. Bi li inzistiranje na smjeni šefa skaut službe mimo volje predsj. uprave i sportskog direktora bilo miješanje u struku?

NajNovijiNick
Teški početnik

Post by NajNovijiNick » 17.06.2015 4:27

1. je si li zadovoljan radom sportskog direktora Vucevica? smatras li da je zbog iskustva kojeg je steka odkad radi kao SD (gdje se zapravo na poslu dijelom i ucija kako raditi taj posao) te zbog kontinuiteta sportske vizije (ako je po tebi ima?) najbolje da on ostane SD jos jedan mandat? trenutno imamo trenera kojeg je birao trenutni SD; smatras li da eventualnim odlaskom vučevica mora otic i trener Buric da se opet ne bi dogodilo da novi SD ima jedne zamisli a trener kojeg je postavio stari SD sasvim druge zamisli ( sukob tudor-vucevic).

2. u slucaju da marin brbic ne bude opet predsjednik uprave Vucevic je izjavia da ce otic s mjesta sportskog direktora. Tvoje misljenje o tome?

3. Gledam rashode Hajduka ( s ove stranice http://www.nogometplus.net/nogometplusn ... YDSpEZnOFb ) . Smatras li da su troskovi osoblja naspram plaća igraca preveliki? evo broj zaposlenih po klubovima hnla http://www.nogometplus.net/Portals/0/Ea ... je_sdd.png Bi li zagovarao outsourcanje odrzavanja travnjaka, ciscenja, kuhinje, racunovodstva... ako to znaci i smanjenje troskova? Sto bi rekao predsjedniku uprave ako na tvoje misljenje da nekom zaposleniku triba dat otkaz on se slozi ali kaze da nemoze napravit socijalni slucaj od covika? da ce ga iscekat do mirovine :D ?

4. smatras li da hajduk u medijima treba uvijek zastupati jedna osoba ili je uredu da to bude po dogovoru nekad netko iz NO, nekad iz uprave , ponekad trener, ovisno o potrebi?

5. 5. je si li zadovoljan dosadasnjim prijelaznim rokom u hajduka?

tral
Definitivno ozbiljan

Post by tral » 17.06.2015 18:37

Dosadašnji član NO Ante Majić kaže:
Da smo samo njih slušali, pola ljudi u klubu postalo bi bivše nakom samo dva mjeseca. Sada kada promislim, možda bi bilo bolje da ih i jesmo slušali (uz osmijeh)

Hoće li takav cilj biti stavljen pred novog (ili starog) predsjednika Uprave?

edit: Kriv sam zbog nejasnog pitanja. Ono je bilo više usmjereno na to misle li potencijalni članovi NO da treba radikalno izmijeniti neradnu zajednicu, a dosadnjakovići iz NH su tu slučajno upali.
It struck me some years ago that when a manager leaves, that’s when the club reacts and starts looking for a new one. I think we should be as diligent with that, because of the turnover of managers these days.

mentalist
Definitivno ozbiljan

Post by mentalist » 21.06.2015 13:21

Slobodna danas izjava:
Dominacija u svim uzrastima u omladinskoj skoli?!

Koliko je to bitno za omladinsku skolu!?
Kako bi Hajduk to trebao ostvariti?
Koja je zadaca nogometne omladinske skole?
Treba li Hajduk vratiti Balica i Vlasica u juniore da bude prvak?
Treba li igrati sa akcelerantima koji garantiraju rezultat?

Da li Hajduk ima uvjete da dominira u radu, struci, opremi?

Vespa1950
Amo reć ozbiljan

Post by Vespa1950 » 21.06.2015 15:54

Nadovezujem se na mentalistovo zadnje pitanje o uvijetima rada OŠ;
Pretpostavimo da za godinu dana u momcadi vise nema balica, susica, kalinica, milevskog uvatili smo neku pristojnu lovu. Klub vise nije duzan kune i ostalim prihodima pokiva tekuce poslovanje sljedecih godinu dana. Dolazi jebena ponuda za vlašića 10 milja eurica. Hajduk planira jedan ozbiljan izlazak u europu: GVizija dolazi sa prijedlogom:
A- 10 milja od vlasica investicije u pojacanja
B- 7 milja investicije u pojacanja 3 u ostali postojeci kadar
C - 10 milja investicije u omladinsku skolu ( školovanje, tereni, mjerni uredjaji, cunjevi, reflektori, prominit travu u onoj šugavoj dvorani di voda kapa iz štekera ......
A, B ili C mozes i neko drugo slovo- iznenadi me 8)
Čekali smo kiks da te volimo još jače. Forza Bijeli

Post Reply